Olympijský rok

|Tomáš Kohout, Vojtěch Man |Atletika

Olympijský rok Anežky Drahotové: Puntičkářka si došla pro 10. místo. A chtěla ještě výš

Kdo patří mezi puntičkáře, naprosto porozumí tomu, jak se i sama Anežka Drahotová charakterizuje. Je to vlastnost, která člověka žene dopředu, ale zároveň mu nedá vydechnout a stresuje ho. Také Anežka chtěla umět vždycky všechno dokonale. Proto ani nebyla příliš nadšená když po dlouhém léčení zlomeniny ve stehně došla v olympijském závodě mezi nejlepší desítkou.

|Jaroslav Plašil, Jakub Knoll |Tenis

Olympijský rok Lucie Šafářové: Bronz z Ria, ale i přemýšlení o životě po kariéře

Svůj domov opouští velmi často i na dlouhou dobu, ale o to raději se do něj pokaždé vrací. Jednou z tváří ročního projektu Českého rozhlasu Olympijský rok byla tenistka Lucie Šafářová. Česká reprezentantka v Riu získala bronz, který společně s Barborou Strýcovou vybojovala ve čtyřhře. Ještě před tím ale musela překonat těžké období nemoci, během kterého měla čas přemýšlet i o tom, co bude dělat po kariéře.

|Jan Suchan, Martin Samek |Zprávy z domova

Má neskutečnou energii, říká Hradilek o nevyléčitelně nemocné neteři Božence

Zná emoce mistra světa, opájel se olympijským stříbrem, mezi brankami na divoké vodě svedl nespočet bitev… Zatím nejsilnější boj však Vavřinec Hradilek zažívá úplně jinde - kousek za Prahou ve Zbuzanech. Bez kajaku, pádla a divoké vody tam přihlíží statečnému souboji své tříleté neteře Bóži, která navzdory vážné diagnóze rozdává radost a sílu lidem okolo. „Pokaždé, když ji vidím, má neskutečnou energii. Kolik jí vydá člověku, který s ní je, je hrozně vzácné,“ tiší rozechvělý hlas.