Ondřej Berndt

Ondřej Berndt v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zimní sporty

Kanaďan Guay je nečekaným mistrem světa v super-G, nejlepší z Čechů Hudec skončil dvaatřicátý

Kanadský veterán Erik Guay získal nečekaně titul mistra světa v superobřím slalomu. V 35 letech se stal nejstarším mistrem světa ve sjezdovém lyžování a zároveň je prvním kanadským šampionem v této disciplíně. Hlavní favorit Nor Kjetil Jansrud skončil ve Svatém Mořici druhý se ztrátou 45 setin sekundy. Nejlepší z Čechů Jan Hudec skončil 32.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Paralelní závod je dobrá zkušenost, shodují se Trejbal a Berndt

První zlatou medaili vybojovali na mistrovství světa alpských lyžařů v domácím prostředí Rakušané. V soutěži družstev prošli soutěží hladce až do finále, kde porazili Švédsko. Češi bez svých největších hvězd skončili ve čtvrtfinále, kde prohráli s Kanadou. Přesto sestava Pauláthová, Dubovská, Berndt a Trejbal dokázala v první kola porazit silnou Itálii, a dosáhla tak svého maxima.