Ondřej Kasík

Ondřej Kasík v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Plašil, Jakub Kanta, VM |Fotbal

Sparta se snaží získat si zpět fanoušky, na výkon rozhodčího si stěžovat nebude

I třetí rok po sobě nejspíš zůstane bez mistrovského titulu. Fotbalová Sparta je dlouhodobě klubem s největším rozpočtem v Česku, ale velké domácí úspěchy se jí v posledních letech opakovaně vyhýbají. Frustrovaní fanoušci psali v minulých dnech otevřené dopisy vedení, teď po nerozhodném derby v Edenu ale hráčům za výkon s favorizovanou Slávií spíše tleskali.

|Jan Kaliba |Fotbal

Kvůli řádění fanoušků hrozí Spartě uzavření stadionu. Za co přesně odpovídá, to ale neví

Před necelými dvěma týdny se hrála Evropská liga Slovan-Sparta na tři třetiny. Tu první a třetí hráli fotbalisté na hřišti, mezitím se prali chuligáni na tribunách. Po bratislavském průšvihu se blíží čtvrteční pražská odveta. Na Spartě jsou před ní obezřetní, protože případné opakování násilností by je mohlo stát další miliony a také uzavření stadionu na jedno utkání.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Sparta ani Plzeň nechtějí vstupenky na atraktivní zápasy EL předražit

Když se zajdete podívat na ligový zápas, ve většině případů získáte pocit, že české fotbalové stadiony jsou zbytečně velké. V únoru ale hned dvakrát nastane situace naprosto opačná. Lidé se budou prát o to, aby mohli na stadionu českého fotbalového klubu být, a na hodně zájemců se nedostane. Začíná boj o cenné vstupenky na duely Evropské ligy Sparta - Chelsea a Plzeň - Neapol.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Sparta zvažovala, že kvůli výkonu rozhodčího nepošle hráče zpět na hřiště

Třikrát se fotbalisté Sparty v ligovém šlágru proti Plzni domáhali pokutového kopu po pádu svého hráče v pokutovém území. Ani jednou neuspěli. Na druhé straně rozhodčí Radek Matějek odpískal penaltu při první příležitosti, když se do pokutového území vřítil David Limberský a ještě před kontaktem s bránícím Josefem Hušbauerem padal. Plzeňský kapitán Pavel Horváth z následného pokutového kopu dal gól, který domácím zajistil výhru i první místo v tabulce.