onkologická onemocnění

onkologická onemocnění v textech na iROZHLASU

|Lucie Suchánková Hochmanová |Regiony

Jižními Čechami projel peloton projektu Na kole dětem v čele s Josefem Zimovčákem

Jihočeským krajem projel peloton dobročinného projektu na podporu onkologicky nemocných dětí Na kole dětem. V čele pelotonu jel zakladatel projektu Josef Zimovčák na vysokém kole. Potkat jste se s ním mohli v Blatné, Strakonicích, Volyni, Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích. Dnes navštívil peloton Třeboň a také Jindřichův Hradec, který byl poslední jihočeskou zastávkou.

|Dana Votýpková, Tomáš Pavlíček, Marína Dvořáková |Člověk

Klíčem k úspěšné léčbě rakoviny je zájem o vlastní zdraví, říká onkolog

Podle nové studie britského Ústavu pro výzkum rakoviny do roku 2030 klesne o 17 procent úmrtnost na nádorové choroby. Hlavní podíl na tom podle britských vědců budou mít tři faktory: klesá počet kuřáků a zlepšují se možnosti jak diagnostiky nemoci, tak i léčby. Klíčové ovšem je, aby se lidé naučili o své tělo pečovat a nepodceňovali preventivní vyšetření.

|Lenka Jansová, Veronika Sedláčková, pir |Zprávy z domova

Onkologům přibývá pacientů. Na optimální léčbu proto nejsou peníze

Reforma zdravotnictví ministra Leoše Hegra bude pro nemocné s rakovinou přínosná. Tvrdí to Česká onkologická společnost. Pokud si pacienti budou platit levné léky do 50 korun, bude prý dost peněz na drahou léčbu. Rostislav Vyzula z České onkologické společnosti potvrdil, že mají na starosti dvakrát víc pacientů než před deseti lety a peníze na optimální léčbu pro všechny už teď nejsou: