online

ONLINE: Akademie překvapila. La La Land proměnil šest nominací, nejlepším snímkem je Moonlight

|Kristina Roháčková |Film

UVNITŘ FOTO A VIDEO. V Dolby Theatre v Hollywoodu proběhlo předávání 89. Cen Akademie. Muzikál La La Land byl s rekordními 14 nominací velkým hráčem večera, nakonec ale proměnil jen šest nominací, včetně nejlepší režie a herečky v hlavní roli pro Emmu Stonovou. La La Land byl po nešťastném přehmatu vyhlášen i nejlepším snímkem, ukázalo se ale, že pravým vítězem je nezávislé drama Moonlight.

|Mirko Vasić, Radek Šamša |Zprávy z domova

Házenkářky se míče nezbaví ani v noci. Přemýšlejí nad chybami

Po povedené základní části teď čeká české házenkářky další – a zřejmě ještě těžší – fáze mistrovství Evropy. Na úvod skupiny, do které postoupil národní tým se dvěma body, nastoupí proti letošním olympijským vítězkám Ruskám. Ať už dopadne zápas jakkoli, neskončí pro hráčky po 60 minutách. Po večerech si totiž své výkony v hlavách rekapitulují.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

ONLINE: Většina akcí skončila. Slaví se už jen na Václavském náměstí a na Národní třídě

Od čtvrtečního rána si lidé připomínají události spojené se 17. listopadem. V roce 1939 v tento den proti studentům krvavě zakročili němečtí nacisté, o 50 let později zase komunisté. Právě na pražskou Národní třídu, kde k zásahu došlo, lidé včetně vrcholných politiků nosili květiny a svíčky. Připomínkové akce i demonstrace se během dne konají v hlavním městě i v dalších částech republiky, u Rudolfina museli zasáhnout policejní těžkooděnci. Vše sledujeme živě: