orientační běh

|Václav Plecháček, František Kuna |Ostatní sporty

Pomohl zraněné soupeřce, aby mu pak uniklo finále. Organizátoři ho ale pustili dál

Francouz Remi Baudot na mistrovství světa juniorů v orientačním běhu předvedl, že mu není lhostejný osud dalších závodníků. Na pomoc přiběhl Izraelce, které trápilo zraněné koleno. Zpomalilo ho to ale natolik, že do finále nepostoupil. Vedení závodu mu ale za jeho gesto fair play dalo zelenou do rozhodujícího běhu.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Roztrženou mapu jsem zažila poprvé, usmívá se běžkyně Brožková

V lesích v okolí Bečova nad Teplou se tento víkend koná Mistrovství České republiky v orientačním běhu na klasické trati. Dnes byly na programu kvalifikace, finále se uskuteční zítra. Největší favoritkou mezi ženami je dvojnásobná mistryně světa Dana Brožková. A právě držitelka dvou zlatých, jedné stříbrné a jedné bronzové medaile, která se k orientačnímu běhu dostala víceméně náhodou, si s Terezou Jelínkovou popovídala nejen o svých úspěších.

Na MČR v orientačním běhu bude i hlavní hvězda Dana Brožková

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Věnujete-li se nějakému sportu, musíte při něm zpravidla kombinovat hned několik dovedností, abyste dosáhli úspěchu. Výjimkou není ani orientační běh, který kromě dobré fyzické kondice vyžaduje i perfektní čtení v mapě. Na mistrovství České republiky, které o víkendu hostí lesy v okolí Bečova nad Teplou, se sejdou ti, kteří obě tyto dovednosti zvládají kombinovat doslova excelentně.

|Jan Kaliba |Ostatní sporty

Hlavní cenu fair play dostal orientační běžec Michal Smola

Ač se to někdy nemusí jevit pravděpodobné, sport včetně toho vrcholového je stále plný příkladů hodných následování. Živoucím důkazem je čerstvý držitel Hlavní ceny za čin Českého klubu fair play pro rok 2009. Orientační běžec Michal Smola pomohl zachránit život soupeři v situaci, kdy měl šanci zajistit české štafetě zlaté medaile na mistrovství světa v Maďarsku. Neudělal to, a proto převzal ocenění Českého olympijského výboru. Poté dal rozhovor reportéru Janu Kalibovi.