Ovčáček

| ČTK |Zprávy z domova

Ovčáčkova smršť na twitteru. Kritizuje Prouzu za spojení s 'politickými neziskovkami'

Vřelý vztah k politickým neziskovkám útočícím na prezidenta Zemana, horování za přijetí 100 tisíc migrantů nebo šíření fake news. Z toho obviňuje na twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu (ČSSD). O tom se spekuluje jako o možném nástupci Jana Mládka (ČSSD) na postu ministra průmyslu. Vztah Prouzy se zástupci Pražského hradu je dlouhodobě napjatý. Český rozhlas se snaží získat Prouzovo vyjádření.

|Petra Holinková |Divadlo

Mluvčí Ovčáček? Není to Hamlet, jen postavička z kabaretu, říká představitel hradního úředníka

ROZHOVOR: V pražském divadle Za plotem se v úterý večer odehrála derniéra divadelního kabaretu Ovčáček čtveráček. Od svého uvedení byla hra po celou dobu vyprodaná. Proto derniéru přenášelo několik kin najednou. Představitel prezidentova mluvčího herec Marek Příkazký řekl Zpravodajskému webu Českého rozhlasu, že nikdo neočekával takový úspěch.

| ČRo, Anna Kottová |Zprávy z domova

Státní vyznamenání nelze vynucovat nátlakovou kampaní, řekl Ovčáček o kauze Brady. Forejt otázky smetl

Prezident Miloš Zeman je připraven učinit gesto dobré vůle a zvážit ocenění Jiřího Bradyho při vhodné příležitosti. Řekl to v úterý na své tiskové konferenci mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Státní vyznamenání není podle něj možné vynucovat žádnou kampaní. Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt pak několikrát odmítl komentovat, zda telefonicky mluvil s Bradym kvůli udělení státního vyznamenání.

| ČTK, ČRo, MOS , Kateřina Golasovská, Kristina Roháčková |Zprávy z domova

Herman: Prezident Zeman mi řekl, že za schůzku s dalajlamou nevyznamená mého strýce

Pražský hrad údajně vyzval Daniela Hermana (KDU-ČSL), ať se neschází s dalajlamou, jinak jeho strýci neudělí státní vyznamenání. Zpravodajskému webu Českého rozhlasu to potvrdil sám ministr kultury. Pro Českou televizi zpřesnil, že mu to sdělil přímo prezident Miloš Zeman. Jméno jeho strýce Jiřího Bradyho bylo na seznamu lidí, které má prezident vyznamenat 28. října. Nyní tam podle Hermana i premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) není. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že prezident ze seznamu nikoho nevyškrtl.

|Kateřina Golasovská |Zprávy z domova

Herman versus Hrad. Projděte si výroky o vyznamenání pro ministrova strýce

Pražský hrad údajně požádal Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby se nescházel s dalajlamou, nebo nevyznamená jeho strýce Jiřího Bradyho. Později ministr kultury uvedl, že mu to sdělil sám prezident Miloš Zeman. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček naopak vzkázal, že by se měl Herman stydět. Zpravodajský web Českého rozhlasu připravil přehled výroků kolem kauzy Hrad versus Herman.

| ČRo |Zprávy z domova

Neumí pracovat s informacemi, nechápe letový provoz. Mluvčí dispečerů se pustil do Ovčáčka

Kdo může za zpoždění prezidenta Miloše Zemana při cestě na pohřeb bývalé hlavy státu Slovenska Michala Kováče? V duelu Radiožurnálu se o to přeli mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček a Richard Klíma, vedoucí vnějších vztahů Řízení letového provozu ČR. Podle jeho názoru neumí Ovčáček pracovat s informacemi. "Prezidentský speciál nemá absolutní přednost před ostatním provozem," vysvětlil Klíma.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Uprchlíci jako otrávené bonbony. Ovčáček si půjčil přirovnání od Trumpova syna

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček přirovnal na sociálních sítích syrské uprchlíky k otráveným ovocným bonbonům Skittles. Stejný obrázek přitom před několika málo dny umístil na Twitter nejstarší syn republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donald Trump mladší. Přirovnání vyvolalo na internetu vlnu nevole a proti výroku se už dříve ohradila i samotná firma, která značku Skittles vlastní.

| ČTK |Zprávy z domova

Historik Imhof vrací kvůli Zemanovi medaili za zásluhy. Ničí pověst Česka, vytýká prezidentovi

Německý historik Werner Imhof, který organizoval a pedagogicky doprovázel několik stovek debat s českými pamětníky holokaustu, vrací zpět medaili za zásluhy Českému svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Vadí mu, že ji od nového vedení svazu dostal i prezident Miloš Zeman. Imhof to v sobotu sdělil ČTK. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček vrácení medaile považuje za čistě politické gesto.

|Jana Čermáková, Anna Kottová |Zprávy z domova

Senát vyzval Zemana ke zdrženlivosti. Náhubek si nasadit nenechá, řekl Ovčáček

Senát dnes vyzval prezidenta, aby byl ve svých vyjádřeních zdrženlivý a nerozděloval společnost. Pro usnesení hlasovalo 18 z 35 přítomných zákonodárců. Výzva tak prošla nejnižším možným počtem hlasů. Většina z 81 senátorů se nezúčastnila hlasování ani debaty. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na twitteru napsal, že prezident si náhubek nasadit nenechá.

| ČRo |Zprávy z domova

Byl to takový první rozstřel, říká Ovčáček k verdiktu v kauze Peroutka

Prezidentská kancelář se zatím nebude omlouvat za výroky prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Omluvu dnes nařídil Obvodní soud pro Prahu 1, na který se obrátila Peroutkova vnučka Terezie Kaslová. Hrad se však chce odvolat. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček označil dnešní výsledek za „první rozstřel“, od vyšších instancí čeká, že se budou věci věnovat „více do hloubky“ .

|Igor Maňour, ČRo |Zprávy z domova

Hrad tvrdí, že je blíž nalezení Peroutkova článku. Neexistuje, oponuje odborník

Pražský hrad tvrdí, že získal významnou stopu při pátrání po článku Ferdinanda Peroutky. O tom, že text označující Hitlera za gentlemana existuje, svědčí podle prezidentské kanceláře jiný článek. V něm prý píše novinář Peroutka o cenzuře. A proto mohl prezident Miloš Zeman číst původní necenzurovaný text, který teď nejde dohledat.

|Eliška Malínská, kov |Zprávy z domova

Hamáček označil 'kauzu Peroutka' za ubohou. Zeman čeká výsledky do konce června

Do diskuse kolem pátrání po článku Hitler je gentleman, který prezident Miloš Zeman přisoudil novináři a spisovateli Ferdinandu Peroutkovi, se zapojil i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Kauzu označil za „do jisté míry ubohou“ a nedůstojnou. Zeman očekává, že hradní mluvčí Jiří Ovčáček představí výsledky svého pátrání po článku do poloviny roku.