Pankrác

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Trestní oznámení za smrt na Pankráci. Místo pomoci ho napadli, tvrdí mužova přítelkyně

V případu vězně M. H., který v pankrácké věznici zemřel kvůli chybnému podání metadonu, padlo první trestní oznámení. Na neznámého pachatele ho podala přítelkyně zesnulého muže. Příslušníci vězeňské služby a zdravotnický personál jsou podle ní odpovědní za smrt jejího partnera: spletli si ho s jiným vězněm, v důsledku čehož mu podali velkou dávku látky sloužící k odvykání závislosti na heroinu. Když si svůj omyl uvědomili, podle ženy mu nepomohli a poslali ho na celu, kde zemřel. Tragédie se stala loni 25. prosince.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Podáme trestní oznámení, zabili mi přítele, říká snoubenka vězně, který zemřel na Pankráci

ROZHOVOR. Rodina a přítelkyně M. H., který zemřel kvůli údajné chybě dozorců věznice Pankrác, už chystá trestní oznámení na vězeňskou službu. Zpravodajskému webu Českého rozhlasu to řekla mužova snoubenka V. H. Jejího přítele měla stráž zaměnit s jiným vězněm, kvůli čemuž omylem dostal odvykací látku metadon. Po její aplikaci následně zemřel.

| ČTK |Zprávy z domova

Ruská ambasáda má prý kauzu hackera vězněného v Praze pod kontrolou. Žádá o jeho vydání

Ruští diplomaté mají „pod úplnou kontrolou" kauzu údajného hackera Jevgenije Nikulina, který byl v Praze zadržen počátkem října. V úterý to oznámila v prohlášení ruská ambasáda v Praze. Zástupci velvyslanectví ho podle zprávy agentury TASS před týdnem navštívili v pankrácké věznici. Trvají na jeho převozu do Ruska a doufají v nestranné posouzení případu ze strany pražských úřadů.

|Jaroslav Skalický, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Pietní akt v pankrácké věznici připomněl popravu Milady Horákové

Před 66 lety komunistický režim popravil právničku a političku Miladu Horákovou. Díky své neústupnosti během zmanipulovaného soudního procesu se stala symbolem odporu proti totalitě. Na místě její popravy v pankrácké věznici v Praze uctili minutou ticha a květinami památku Milady Horákové bývalí političtí vězni, politici, představitelé justice a vězeňské služby.