paralympijské

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Lochteho vystoupení v americké verzi StarDance narušili výtržníci

Trable amerického plavce Ryana Lochteho pokračují. Poté, co si za vymyšlené přepadení během her v Riu a následné křivé obvinění vysloužil trest zákazu startu na deset měsíců a ztratil několik sponzorů, narušili jeho vystoupení v americké verzi pořadu StarDance dva výtržníci. Incident se odehrál krátce po tanečním představení, takže nebyl zachycen televizními kamerami.

|Pavel Petr, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Paralympijští lukostřelci trénují na parkovišti. Musíme dávat pozor, přiznávají

Brazilské Rio přivítá po letních olympijských hrách také paralympiádu. České barvy na ní bude hájit minimálně šestatřicet sportovců v osmi disciplínách. Mezi adepty na medaile pak zcela určitě budou patřit lukostřelci David Drahonínský a Šárka Musilová. Oba přitom ani moc prostoru k přípravě na zářijový vrchol sezóny nepotřebují.

|Pavel Petr, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Handicapovaný cyklista Bouška vypráví svůj příběh dětem. Určitě je to ovlivňuje, říká

Cyklisté s handicapem mají před sebou světový šampionát na dráze v Itálii. Bude mezi nimi také několikanásobný paralympijský medailista a mistr světa Jiří Bouška, který se kromě svého závodění stará také o propagaci sportování s tělesným postižením. Společně se svým sponzorem připravil soutěž pro školáky, která se týká letních paralympijských her v Riu.

|Robert Mikoláš, Martin Hromádka |Zprávy ze světa

V Číně už hoří další pochodeň, tentokrát paralympijská

V Číně byla zapálena pochodeň pro paralympiádu. V příštích deseti dnech zamíří do deseti čínských měst, 6. srpna pak zažehne oheň na Národním stadionu v Pekingu. Čína původně připravovala i mezinárodní pouť, po protičínských protestech při štafetě s olympijskou pochodní ale tuto část zrušila.

|Viliam Raček |Sport

Slovenský šport uplynulého týždňa

V olympijskom Turíne vyvrcholila paralympiáda, na ktorej Slovensko získalo striebro a bronz. Na viac nemalo, hoci pätorka štvrtých miest hovorí aj o tom, že nám chýbala trocha šťastia, alebo väčší priestor na prípravu.

|Sport

Kateřina Teplá (1973)

Kateřina je dnes nejúspěšnější českou sjezdařkou. V její sbírce jsou tři zlaté medaile z poslední paralympiády v japonském Naganu. Medaile stejné váhy získala i na Mistrovství světa v Anzere v roce 2000.

|Sport

Miroslava Sedláčková (1977)

Čerstvá absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy je naší současnou jedničkou mezi běžkyněmi na lyžích. Při sestavování nominace na VIII.paralympijské hry v Salt Lake City proto nebylo o její účasti pochyb. Na mezinárodním poli reprezentovala především v běžeckém lyžování.

|Sport

Sabina Rogie (1976)

Sabina, která lyžuje od tří let, je největší konkurentkou Kateřiny Teplé v točivých disciplínách. V Naganu získala dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. V roce 1991 se poprvé účastnila mistrovství republiky a hned zvítězila. I dnes, kdy se tituly z domácích i zahraničních soutěží podstatně rozmnožily, vzpomíná na tento první závod velmi ráda. Od roku 1994 jezdí s Michalem Karáskem, který dříve také závodně lyžoval.

|Sport

Michal Nevrkla (1972)

Sportuje od 8 let. Jako žák byl několikrát přeborníkem České republiky ve sportovní gymnastice. Kromě toho se věnoval bikrosu, kde získal 3 tituly mistra republiky. V roce 1995 přišel o nohu při závodech sidecarů. "Byl to poslední závod sezóny, kde jsem jel jako spolujezdec. Vlastně ani o nic nešlo, sešli jsme se v Šumperku a chtěli si ještě trošku zazávodit. Přitom jsme se předváděli, jeli jsme docela rychle a nedopadlo to dobře," vzpomíná na dobu před 6 lety Michal.