Oba muži figurují i v dalších kauzách. Tušl je ve výkonu trestu, má pravomocně potvrzený patnáctiměsíční souhrnný trest, Čermák si má odpykat 5,5 roku, trestu se ale vyhýbá.
Tušl byl odsouzen k patnáctiměsíčnímu trestu vězení. Ve zmíněném trestu je zahrnuto i předchozí odsouzení za nenávistné výroky o Ukrajincích, kterým se Nejvyšší soud zabýval nedávno.
Podle Jana Charváta z Institutu politologických studií FSV UK pracuje ministerstvo vnitra u svých pravidelných zpráv o stavu extremismu v ČR s terminologií popisující stav věcí před deseti lety.
Počet osob vstupujících do soudní budovy či do soudní místnosti nemá justiční stráž sama možnost ovlivnit, řídí se pokyny předsedy soudu nebo jím pověřené osoby.
Za vydírání a vyhrožování si proto odpyká celý vyměřený trest. Proč se soud rozhodl odvolání zamítnout? Server iROZHLAS.cz přináší celé znění jeho usnesení.
Patrik Tušl telefonicky vydíral ženu, která spravovala facebookovou skupinu namířenou proti dezinformátorům. Vyhrožoval také strážníkovi, který po něm v autobuse vyžadoval nošení respirátoru.
Prezident České lékařské komory, Milan Kubek, čelil během pandemie obtěžování ze strany Patrika Tušla a jeho skupiny. Lidé před jeho domem křičeli „vydejte nám vraha“. Případ se dostal až k soudu.
Patrik Tušl, obviněný za pronásledování a výtržnictví kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory, odmítl u soudu obžalobu. Líčení bude pokračovat v březnu.
Za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích potvrdil Krajský soud v Praze Tušlovi desetiměsíční vězení. Proti rozsudku se ohradil. „Je to podvod, je to kampaň,“ vykřikoval.
Soudce v rozsudku vysvětluje například, kam až sahá svoboda slova a jak se liší běžné verbální trestné činy od těch, které člověk pronese na internetu.
Tušl, kterého některá média označují za známou postavu tuzemské dezinformační scény, podle kriminalistů Kubka pronásledoval a omezoval v běžném způsobu života.
Kladenský soud poslal ve středu dezinformátory Patrika Tušla a Tomáše Čermáka obžalované za nenávistné výroky o Ukrajincích do vězení. Rozsudek není pravomocný.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ prohlašovali Tušl s Čermákem ve videu na sociální síti.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ vyzývali ve videích na sociálních sítích Tušl s Čermákem.
Patrik Tušl a Tomáš Čermák jsou stíhaní policií za pronásledování zdravotníků během covidové pandemie. Čermáka navíc policie viní i z propagace terorismu.