Pavel Býma

Před soudem vypovídala trojice obviněných z korupce ve fotbale

|Evelyna Kulíšková, Petr Hašek |Fotbal

V Praze začal soud prošetřovat možnou úplatkářskou aféru v českém fotbale. Okresní soud pro Prahu-západ vyslechl obžalovaného bývalého rozhodčího Tomáše Adámka, který měl přijmout úplatek od dalšího obviněného Martina Svobody, údajně aby ovlivnil prvoligové utkání mezi Jabloncem a Plzní. Soud byl po třech a půl hodinách odročen na 5. června, aby mohli být vyslechnuti další svědkové.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Před Disciplinární komisi FAČR předstoupí šéf Sparty Křetínský

Pustili se do vyšetřování na vlastní pěst, ale jaksi jim ubývají použitelní svědci. Členové disciplinární komise Fotbalové asociace se dnes znovu mimořádně sejdou na pražském Strahově nad agendou, na kterou jsou z poslední doby zvyklí. Předseda Jiří Golda bude se svými kolegy pokračovat ve hře na četníky a zloděje a snažit se dále rozplétat nejnovější korupční kauzu českého fotbalu. Dorazit by měl ten, který ji svou tajemnou kabelou rozpoutal.

|Tereza Jelínková, Petr Král, Michal Jurman |Fotbal

FAČR dostala další dopis týkající se korupce, údajně od sudího Býmy

Fotbalová asociace České republiky obdržela další dopis s informacemi, které se mají týkat korupční kauzy, o které se v posledních měsících mluví. Napsat ho měl někdejší rozhodčí Pavel Býma, který působil jako čtvrtý rozhodčí v jarním ligovém duelu Jablonce s Plzní, který Viktoria vyhrála 2:0 a který řídil jako hlavní sudí Tomáš Adámek.