Pec pod Sněžkou

|Jiří Fremuth, Simona Bartošová |Zimní sporty

Mají sice vrásky, ale i ve vysokém věku závodí. Sjezdaři-senioři bojují v Peci o medaile

Narodili se ještě před válkou, ale lyžování je stále baví natolik, že objíždějí světovou sérii závodů pro sjezdaře seniory. Jeden z podniků FIS Masters hostí tento víkend také sjezdovka Javor v Peci pod Sněžkou. Ve startovní listině najdeme třeba ročníky 1931 nebo 1933. Mezi brankami slalomu už možná nejsou hbití jako kdysi, ale lyžují stále s radostí.

Objemnou budovu nákupního střediska v Peci pod Sněžkou nahradí moderní dům

|Veronika Sedláčková |Výtvarné umění

Tradiční ráz tuzemských horských středisek se rapidně vytrácí, nebo se už vytratil pod tlakem investorů, kteří tam staví nové obytné komplexy pro víkendové a sezonní hosty. Podle kritiků často naprosto necitlivě, bez ohledu na prostředí, ve kterém tyhle nové objekty vyrůstají. Opačný příklad by měly dát návrhy v soutěži na rekonstrukci a dostavbu obchodního centra v Peci pod Sněžkou. Ty prošly dvoukolovým výběrovým řízením a od začátku října jsou k vidění v Národní technické knihovně.

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Zimní sporty

V Krkonoších vzniknou rozsáhlé lyžařské areály, ČSTV totiž pronajala svá střediska

Co znamená zkratka USA, jistě víte. Čeští lyžaři by mohli snít třeba o SAK - tedy Spojených areálech krkonošských. Ostatně, to je také zatím nadsazená vize majitelů i nájemců tamních největších středisek. Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou pronajaly ČSTV a Svaz lyžařů soukromým společnostem, aby jim areály vynášely, ale také se dočkaly investic. A ty by právě měly vést k různému propojování.

|Veronika Sedláčková, Tereza Svobodová |Zprávy z domova

Od nájemce areálů ve Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou ČSTV čeká hlavně investice do obnovy

Český svaz tělesné výchovy chce tento týden rozhodnout, jestli na dvacet let pronajme lyžařské komplexy ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou. Případný pronájem středisek pokládá za nejlepší způsob, jak získat potřebné peníze pro český sport poté, co přišel o finance z loterijní společnosti Sazka. Slovensko už podobnou zkušenost má.