pelikán

pelikán v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

ANO má výhrady k plánům na změny u policie. Pelikán prý zvažuje i rezignaci

Vládní hnutí ANO požádalo kvůli návrhu na reorganizaci policie o dohadovací jednání s koaličními partnery, kterého by se měli zúčastnit i státní zástupci. Podle šéfa ANO Babiše nebyl na dnešním jednání předsedů koaličních stran nebyl požadavek hnutí na stažení plánu vyslyšen. Ministr spravedlnosti Pelikán (ANO) by prý, pokud by plán prošel, uvažoval i o rezignaci. Ministr vnitra Chovanec (ČSSD) mluví o politizaci tématu, výhrady však zaznívají i od nejvyššího státního zástupce či od šéfa ÚOOZ.

| ČRo, Jana Čermáková |Zprávy z domova

Vypnuté kamery i mikrofony. Poslanci jednali o údajném úniku tajných informací

Teprve po čtvrté v historii samostatné České republiky jednali poslanci za zavřenými dveřmi. Kamery i mikrofony snímající jednací sál zůstaly vypnuté. To vše kvůli údajným únikům informací z Bezpečnostní rady státu. Souviset mají s propuštěním pětice Čechů zadržovaných v Libanonu, kteří byli údajně propuštěni výměnou za Libanonce Alího Fajáda. Mimořádnou schůzi svolala opozice. Vládní poslanci ale podle očekávání zablokovali její program.

| mta, Zdislava Mochová |Regiony

Běženců ve Vyšních Lhotách přibývá, oproti plánům jich tam je o třetinu víc

Do detenčního zařízení pro migranty ve Vyšních Lhotách v Beskydech přijel na inspekci ministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO). Zjišťoval, jak je objekt, který dřív patřil právě ministerstvu spravedlnosti, využívaný. Zařízení momentálně obývá 331 migrantů, podle původních plánů ministerstva vnitra jich tam mělo být umístěno 220.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Premiér je připraven navrhnout prezidentu jmenování Pelikána ministrem spravedlnosti

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je připravený navrhnout prezidentu Miloši Zemanovi do funkce ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ten je teď prvním náměstkem ministryně Heleny Válkové z hnutí ANO. Válková už oznámila, že na funkci k 1. březnu rezignuje. Sobotka se odpoledne sešel s Pelikánem na první oficiální schůzce, kde se o ministerské funkci bavili.

|Martina Hanáčková, Lukáš Vincourek |Zprávy ze světa

Američtí ochránci přírody vyprošťují z nánosů ropy pelikány

Stovky ochránců přírody bojují na americkém pobřeží Mexického zálivu o životy zvířat ohrožovaných ropnou skvrnou. Jedna z největších ekologických havárií v dějinách Spojených států ohrožuje také pelikána hnědého, tedy druh, který je dokonce symbolem přímořského státu Louisiana.