Perth

Perth v textech na iROZHLASU

Federer je zpátky. Potřeboval jsem víc volného času, přiznal po šestiměsíční pauze

|Jaroslav Plašil |Tenis

Po půl roce si vezme raketu do ruky a půjde na kurty k soutěžnímu zápasu. Jeden z nejslavnějších tenistů historie Roger Federer se pro dlouhou přestávku rozhodl po loňském Wimbledonu, chtěl se definitivně zbavit zdravotních komplikací a nabrat co nejvíce sil do nového ročníku. Ten začne pro pětatřicetiletého Švýcara už v pondělí na Hopmanově poháru smíšených dvojic v australském Perthu.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Českým tenistům fandí na Hopmanově poháru v Perthu stovky krajanů

Z Prahy do australského Perthu je to přes třináct tisíc kilometrů, ale i tak tam potkáte poměrně dost česky mluvících lidí. Teď dokonce na jednom místě, protože chodí na zápasy Petry Kvitové a Radka Štěpánka na tenisovém Hopmanově poháru. Většinou jde o studenty nebo krajany, kteří se na západ nejvzdálenějšího kontinentu přestěhovali.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová s Berdychem porazili i Francii a ovládli Hopman Cup

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vybojovali pro Českou republiku po 18 letech Hopmanův pohár. Ve finále porazili v australském Perthu Francii 2:0 a navázali na Janu Novotnou s Petrem Kordou, kteří turnaj vyhráli v roce 1994, když ve finále zvítězili 2:1 nad Německem. Kvitová s Berdychem rozhodli o svém triumfu už ve dvouhrách, kde Češka porazila Marion Bartoliovou 7:5 a 6:1, Berdych si pak poradil s Richardem Gasquetem 7:6 a 6:4.

Petra hraje pořád naplno, chválí Kvitovou trenér Kotyza

Čeští tenisté si po 18 letech zahrají ve finále Hopmanova poháru. Petra Kvitová i Tomáš Berdych zatím ve dvouhrách pouze vítězí, po Bulharsku a Spojených státech porazili také Dánsko. Zvlášť cennou výhru si připsala Petra Kvitová, která zdolala světovou jedničku Dánku Wozniackou 2:1 na sety. O současné formě a prvním větším testu české tenistky si v australském Perthu povídal reportér Jaroslav Plašil s trenérem české tenistky Davidem Kotyzou.

Zdravě jsem se naštvala, to pomohlo, usmívá se Kvitová

Podruhé za sebou porazila česká tenistka Petra Kvitová světovou jedničku Caroline Wozniackou. Po výhře na Turnaji mistryň v Istanbulu se jí podařilo dánskou tenistku porazit i na Hopman Cupu v australském Perthu. Po utkání, které Kvitová vyhrála 2:1 na sety, si aktuální světovou hráčku číslo dvě pozval k mikrofonu reportér Jaroslav Plašil.

Kvitová a Berdych mají na Hopman Cupu věrné fanoušky

Petra Kvitová a Tomáš Berdych porazili na úvod Hopmanova poháru Bulharsko 2:1 na zápasy. Oba čeští tenisté zvládli svoje zápasy ve dvouhře, bulharský pár pak vyhrál čtyřhru, ve které už o nic nešlo. Počínání favorizovaného českého páru sledovalo přímo v australském Perthu i několik českých fanoušků.

Kvitová má za sebou vítěznou premiéru na Hopman Cupu

Společenské akce, vyhlášení nejrůznějších anket a také drobné zranění. Petra Kvitová si v závěru minulého roku vybírala daň za mimořádně úspěšnou sezonu, ovšem do té nové vstoupila česká tenistka úspěšně. Navzdory tréninkovému výpadku porazila ve své premiéře na Hopmanově poháru v australském Perthu Pironkovovou z Bulharska 2:0 na sety.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Jachtařka Fenclová byla na MS jediný bod od bronzu

České jachtařce Veronice Fenclové chyběl jediný bod k zisku bronzové medaile z mistrovství světa ve třídě Laser Radial. Světový šampionát, který hostí australský Perth, vyhrála Marit Bouwmeesterová z Nizozemska před Belgičankou Evi Van Ackerovou.