pervitin

| ČRo, Matěj Štýs, Ondřej Klapal |Zprávy ze světa

Češi obvinění z pašování drog u soudu na Novém Zélandu odmítli vinu

Češi zadržení na Novém Zélandu s 20 kilogramy pervitinu odmítli u soudu svou vinu. Uvedlo to české ministerstvo zahraničí, kterému to řekli právníci obou obviněných. Muž a žena přiletěli v polovině května do novozélandského Aucklandu z thajského Bangkoku. V tajných schránkách na dně zavazadel měli pervitin, který by se na černém trhu dal prodat za více než 320 milionů korun. Za pašování drog jim hrozí až doživotí.

| ČTK, dab, Zdeněk Novák |Zprávy ze světa

Češi se pokusili na Nový Zéland propašovat 20 kilo pervitinu, jsou ve vazbě

Novozélandští celníci na letišti v Aucklandu ve čtvrtek zadržela Čecha a Češku, kteří převáželi 20 kilogramů pervitinu. Jde o rekordní množství drog, které se podařilo zadržet na novozélandském letišti přímo u cestujících. Podle českého ministerstva zahraničních věcí jsou ve vazbě a čekají na další řízení. Podle novozélandského serveru Otago Daily News jim v případě usvědčení a potrestání hrozí až doživotní trest.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Policie loni v Česku zabavila 50 kilo pervitinu, jeho výroba roste

Policie v Česku loni zabavila přes 569 kilogramů marihuany a přes 50 kilogramů pervitinu. U obou drog jde o pokles oproti rekordnímu roku 2013, kdy policie zajistila o 166 kilogramů marihuany a 20 kilogramů pervitinu víc. Drogové podsvětí loni ovládaly hlavně gangy z ciziny. Šlo o Vietnamce, kosovské Albánce, Nigerijce a Turky. Vyplývá to z výroční zprávy Národní protidrogové centrály.