pětiboj

pětiboj v textech na iROZHLASU

|Štěpán Pokorný, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Vysoká nadmořská výška. To je povolený doping pětibojaře Davida Svobody

Za povolený doping označuje pětibojař David Svoboda přípravu ve dvou tisících metrech nad mořem. Trénování ve vysokých nadmořských výškách má podobný účinek jako užívání tzv. krevního dopingu. Jenže zatímco transfuze krve odporuje antidopingovým pravidlům, trénovat v horách se může. A právě toho úřadující olympijský šampion v moderním pětiboji během své přípravy v Coloradu využívá.

|Jakub Marek |Atletika

Klučinová se prala s výškou i specifickou dráhou, nakonec má bronz a rekord

První českou medaili na halovém mistrovství Evropy v atletice v Praze získala Eliška Klučinová. Ve výškařském sektoru si přitom prožila horkou chvilku, když dvakrát shodila svoji základní výšku 174 centimetrů. „Bojovala jsem s rozběhem, byly to opravdu nervy,“ přiznala po soutěži, v níž nakonec vybojovala bronz a součtem 4687 bodů překonala sedm let starý český rekord Denisy Rosolové.

|Štěpán Pokorný, Petr Hašek |Ostatní sporty

Pětibojařská reprezentace zamířila na MS s nejmladším týmem v historii

Trenér české pětibojařské reprezentace Jakub Kučera má na začínajícím mistrovství světa v Polsku k dispozici nejmladší tým v historii. A je to z toho důvodu, že zdravotní komplikace mají největší opory v čele s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Ten se do Varšavy sice vydal, ale nejlepší český výsledek se od něj neočekává.

|Jakub Marek, Marek Augustin |Ostatní sporty

Děti opět soupeřily v pětiboji pod dohledem legend českého sportu

Olympijští vítězové, mistři světa i další známé osobnosti se dnes v Praze zúčastnili pětiboje všestrannosti. Cílem této akce, která je zimní obdobou Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, je přilákat co nejvíc dětí ke sportu. Do haly na Podvinném mlýně dorazil například i olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. O vítězství mu ale tentokrát nešlo.

|Jaroslav Plašil |Ostatní sporty

Davidu Svobodovi pomohlo ke zlatu v Londýně 'vyhoření' v Pekingu

Menší akce skoro ignoroval, místo toho se dlouho a trpělivě připravoval na olympijské hry. Zklamání, které zažil před čtyřmi lety v čínském Pekingu, už totiž nechtěl opakovat. Šermoval, běhal, střílel, plaval, a také třeba střídal koně různých povahových vlastností. Pro úspěch udělal maximum. A vyplatilo se, David Svoboda je teď prvním českým olympijským vítězem v moderním pětiboji.

|Filip Šedivý |Ostatní sporty

Moderní pětibojař Svoboda vyhrál moskevský Kremlin Cup

Moderní pětibojař David Svoboda vyhrál v Moskvě první ročník exhibičního závodu Kremlin Cup, v němž se soutěžilo o nebývale vysoké prémie. Z celkové stotisícové dotace získal loňský mistr Evropy 12.000 dolarů, více než 202.000 korun. „Zatím se můj postoj k Moskvě mění, ale uvidím, jak se mi tu bude dařit na mistrovství světa,“ řekl v rozhovoru v pořadu Sportžurnál český olympionik.

|Michal Jurman |Ostatní sporty

Moderní pětibojař Svoboda se stal mistrem Evropy

Moderní pětibojař David Svoboda se stal v Debrecínu mistrem Evropy. Navázal tak na triumfy Libora Capaliniho z roku 2002 a Ondřeje Polívky z loňského roku. Svoboda triumfoval především díky perfektní poslední disciplíně, před níž byl až jedenáctý.