Petr Dohnal

Petr Dohnal v textech na iROZHLASU

|Martin Karlík, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Ondrášek z čela Vězeňské služby odejde, chce ale jiné místo

Pavel Ondrášek začne hledat smír s ministerstvem spravedlnosti. Brigádní generál stál do konce loňského roku v čele Vězeňské služby, jenže pak soud zrušil odvolání Petra Dohnala a ten se vrátil do funkce. Podle ministerstva tím Ondrášek ztratil nárok na ředitelský post, on sám si to však nemyslí. Dnes se vrací do úřadu po dovolené a vzkazuje, že nepodá žalobu, pokud mu ale ministerstvo najde náhradní pozici.

| ČTK |Zprávy z domova

Bývalý šéf Vězeňské služby Dohnal žaluje ministerstvo spravedlnosti kvůli odvolání z funkce

Bývalý generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal podal správní žalobu proti rozhodnutí o svém odvolání z funkce. Žaloba směřuje jak proti ministerstvu spravedlnosti, tak proti šéfovi resortu Robertu Pelikánovi (za ANO). Dohnal tvrdí, že rozhodnutí bylo nezákonné, a požádal pražský městský soud o přednostní projednání věci.

Bývalý ředitel Vězeňské služby Dohnal se proti odvolání brání rozkladem, plánuje i žalobu

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Bývalý ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal podal takzvaný rozklad proti svému odvolání. Jeho právník ho dnes odeslal datovou schránkou ministerstvu spravedlnosti. Kromě toho plánuje podat i žalobu. Dohnal se tak brání rozhodnutí ministryně spravedlnosti Heleny Válkové z hnutí ANO, která ho z funkce sesadila na začátku dubna kvůli údajným problémům s hospodařením a rozdílnému pohledu na vedení ředitelství věznic.