Zlínská vila, ve které žije podnikatel Michal Redl stíhaný v kauze Dozimetr, je na prodej. Pode webových stránek realitní kanceláře je cena nemovitosti 65 milionů korun.
Hlubuček musel v hnutí skončit jako jeden z obviněných v trestní kauze Dozimetr. Stanovy hnutí ale umožňují vyloučení pouze po pravomocném odsouzení nebo konkrétně specifikovaných důvodů.
Vít Rakušan by měl popsat, kdo spolu s ním patřil do uzavřené skupiny takto komunikujících. Pokud v ní byli pouze představitelé Starostů a nikdo další, byla by Rakušanova obhajoba důvěryhodnější.
V kauze Dozimetr je obviněno přes deset lidí v čele s podnikatelem Michalem Redlem. Podle dřívějších informací začal jeden z obviněných s policií spolupracovat výměnou za nízký trest.
Petr Hlubuček se proti vyloučení může ještě odvolat. Pokud by odvolání podal, rozhodovalo by o něm předsednictvo hnutí. Hlubuček své další kroky neupřesnil.
Podle mluvčí ČAK Ivy Chaloupkové kontrolní rada nezjistila skutečnosti, na jejichž základě by bylo možné posoudit jednání advokáta Hlíny v této věci jako kárné provinění ve smyslu zákona o advokacii.
S policií začal spolupracovat také další aktér případu, někdejší náměstek Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Tomáš Knížek, který ale nepatří mezi víc než desítku obviněných.
Reportéři Radiožurnálu se letos podrobně věnovali kauze Dozimetr, která zasáhla až do nejvyšších pater české politiky. Zjistili například to, že se stíhaný exradní Petr Hlubuček zbavil nemovitostí.
„U příslušníka policie pro tři jednání kvalifikovaná jako zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ řekl státní zástupce Pavel Prygl.
Obvinění manažeři dopravního podniku mají nárok na šestiměsíční odchodné. Městská firma jim ho ale zatím nevyplatí – než se rozhodne, jestli podniku způsobili škodu, tak peníze vloží do úschovy.
O omezení Redlovi svéprávnosti rozhoduje plzeňský okresní soud opakovaně od roku 2008, naposledy ho prodloužil letos v květnu. Lobbista se již dříve kvůli duševní chorobě vyhnul stíhání v jiné kauze.
Už minulý týden se dostal na svobodu bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček nebo někdejší ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Matej Augustín.
Byla aktivní kritičkou vlády a hnutí STAN za přístup ke kauze Dozimetr. Jako její straničtí kolegové žádala kvůli kauze rezignaci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Nakonec odstupuje sama.
Ředitelů jednotlivých úseků je v DPP více než členů představenstva, každý z členů je nicméně zároveň i ředitelem. Augustín měl kromě členství v představenstvu na starosti finance podniku.
Konec šéfa rozvědky Petra Mlejnka. Dal se očekávat? Na co ukazuje? Poškodí důvěra v Petra Mlejnka ministra vnitra Víta Rakušana? A kdo Mlejnka v čele rozvědky vystřídá?
Česká advokátní komora začala šetřit, jestli je advokát Květoslav Hlína ve střetu zájmů. Zastupuje totiž jak jednoho z obviněných, tak i pražský dopravní podnik.
Kvůli pominutí vazebních důvodů, tedy možnosti ovlivňovat nevyslechnuté svědky, se už v pondělí dostal na svobodu někdejší ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Matej Augustín.
Marek Chromý z protikorupční organizace Transparency International upozorňuje, že okolnosti a načasování převodu nemovitostí působí jako snaha dostat majetek z dosahu policie.
To, že klub Pirátů vyzval k výměně ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace, sdělila v neděli Česká televize. Piráti poukazují na Mlejnkovy kontakty s Redlem obviněným v kauze kolem Hlubučka.
Ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek před poslanci zopakoval, že se pracovně opakovaně scházel s podnikatelem Michalem Redlem. Nepůsobil na něj nesvéprávně.
Z předchozích informací vyplývá, že ve vazbě zůstávají bývalý náměstek primátora za STAN Petr Hlubuček, podnikatelé Michal Redl a Pavel Kos a bývalý člen představenstva DPP Matej Augustín.
Když si ministr Rakušan stěžuje na „hon na čarodějnice“, zapomíná, že tady už nejde o konkrétní jména a schůzky, nýbrž o nezpochybnitelnou zpravodajskou infrastrukturu a bytostné zájmy Česka.
Nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace se s lobbistou zná od roku 2012. Premiér Petr Fiala chce kvůli tomu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem mluvit. Jednání se má uskutečnit příští týden.
Hlubuček za podíl v bytě ve Španělsku zaplatil 2,49 milionu korun. Za minulý rok měl také vedlejší finanční příjmy 1,69 milionů korun. Na základě jeho majetkového přiznání to píšou Seznam Zprávy.
Hotel si Univerzita Tomáše Bati pronajala na následujících pět let. Budovu ale přes advokáta Václava Petráska ovládá obviněný zlínský podnikatel v kauze Dozimetr – Michal Redl.
Česká advokátní komora zvažuje podání podnětu kontrolní radě. „Dospěje-li k názoru, že advokát ve střetu zájmu je, podá na něj kárnou žalobu,“ přiblížila případný postup mluvčí komory Iva Chaloupková.