Philadelphia Flyers

Nováček Vrána rozhodl o výhře Washingtonu, vítězný gól dal i Voráček

|Vojtěch Man |Hokej

Dva čeští hokejoví útočníci dali v NHL vítězné góly. Jakub Vrána byl jediným střelcem Washingtonu, který porazil New Jersey 1:0. 21letý útočník se trefil v přesilové hře a byla to pro něj druhá branka v premiérové sezoně v zámořské soutěži. Jakub Voráček proměnil rozhodující nájezd, po kterých Philadelphie vyhrála nad Floridou 2:1. Radek Faksa skóroval při prohře Dallasu s Islanders.

Mrázek zářil v Pittsburghu, Voráček skóroval při výhře Flyers

Český brankář Detroitu Petr Mrázek se podruhé za sebou vešel mezi tři hvězdy zápasu. Nejvýraznější postavou ho vyhlásili po výhře Red Wings 5:2 v Pittsburghu, na které se podílel 24 zákroky. Jakub Voráček skóroval ve Vancouveru, kde jeho Philadelphia Flyers vyhráli 3:2. Asistenci si v nočních zápasech připsal i obránce Chicaga Michal Kempný.

Jágr oslavil narozeniny vítězstvím, v San Jose získal bod číslo 1900

Jaromír Jágr trápí v NHL soupeře i ve 45 letech. Na své narozeniny přispěl k výhře Floridy na ledě San Jose Sharks 6:5 v prodloužení, jeho asistence ve třetí třetině byla zároveň 1900. bodem českého útočníka v elitní soutěži. V dalších zápasech se Čechům nedařilo, brankáři Petr Mrázek ani Michal Neuvirth nezabránili prohrám Detroitu a Philadelphie.

|Nikola Šrámková |Hokej

Nejlepší hráč na ledě: Pavelec pomohl k vítězství Winnipegu 39 zákroky

Brankář Ondřej Pavelec byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, když 39 zákroky pomohl Winnipegu k výhře 4:3 na ledě Dallasu. Další český gólman Michal Neuvirth přispěl k vítězství Philadelphie s Montrealem 15 zásahy. Ondřej Palát zaznamenal v utkání s Ottawou asistenci, ale Tampa Bay doma prohrála 2:5. Asistenci si připsali ještě Radim Vrbata a Tomáš Hertl.

| ČTK |Hokej

Polák oslavil 600. utkání v NHL gólem, Voráček přispěl k výhře Philadelphie

Hokejový obránce Roman Polák vstřelil ve svém 600. utkání NHL gól Petru Mrázkovi a přispěl k výhře Toronta 4:0 v Detroitu. Český gólman kryl 24 střel a osm z jeho devíti posledních startů skončilo prohrou týmu. Ve středečním programu soutěže zařídil Jakub Voráček jednou brankou a asistencí vítězství Philadelphie 2:0 na ledě New Yorku Rangers a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.