Phoenix Coyotes

Phoenix Coyotes v textech na iROZHLASU

|Tereza Jelínková |Hokej

Vrbata odstartoval novou sezonu NHL hattrickem, Jágr nebodoval

Český hokejový útočník Radim Vrbata zaznamenal famózní vstup do nové sezony NHL, když si v utkání Phoenixu s New Yorkem Rangers připsal v dresu Coyotes hattrick, a pomohl tak k výhře 4:1. Jaromír Jágr za New Jersey nebodoval, Devils prohráli 0:3 s Pittsburghem.

Šmíd dal v NHL první gól sezony, Vokoun vychytal čisté konto

V nočním programu NHL se do statistik znovu zapsalo hned několik českých jmen. Obránce Edmontonu Ladislav Šmíd přispěl gólem a asistencí k výhře svého týmu nad Vancouverem 4:0, Tomáš Plekanec pomohl Montrealu jednou brankou porazit New York Rangers 3:0.

|David Nyč |Hokej

NHL: Češi z Phoenixu bodově explodovali, Vokoun vychytal čisté konto

Čeští hokejisté ve službách Phoenixu Coyotes mají za sebou povedený večer v NHL. Rostislav Klesla, Martin Hanzal a Radim Vrbata zaznamenali v utkání proti Nashvillu dohromady deset bodů, a výrazně se podíleli na vítězství svého týmu 6:4. Všichni tři byli po utkání vyhlášeni hvězdami zápasu.

Útočník Hejduk odehrál v NHL 1000. zápas, jubileum oslavil gólem

Český útočník Milan Hejduk odehrál v nočním programu NHL už svůj 1000. zápas v zámořské soutěži, při slavnostním ceremoniálu před zápasem dostal stříbrnou hokejku a jubileum oslavil gólem do sítě Dallasu. Jeho Colorado ale nakonec podlehlo Stars 2:3, jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Jaromír Jágr.

|Jakub Kanta |Hokej

NHL: Výhru Dallasu v nájezdech zajistil Jágr, Pavelec nedochytal

Hokejový útočník Jaromír Jágr proměnil rozhodující samostatný nájezd ve čtvrté sérii a jeho Dallas díky tomu ukončil sérii čtyř porážek v NHL, když porazil Phoenix 4:3. Tampa Bay deklasovala Winnipeg 8:3 a po pěti inkasovaných brankách šel ze hry gólman Ondřej Pavelec. St. Louise podlehlo Detroitu 3:5, asistenci v dresu Blues zaznamenal Roman Polák.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Hokej

Prvním finalistou Stanley Cupu jsou Los Angeles Kings

Letošní Stanleyův pohár už zná svého prvního finalistu. Podruhé v historii se dostali do finále hokejisté Los Angeles Kings, kteří v pátém semifinále play-off NHL vyhráli na ledě Phoenixu 4:3 v prodloužení, celou sérii pak ovládli jasně 4:1 na zápasy.

|Alena Benešová |Hokej

Hokejisty Los Angeles dělí jediná výhra od finále Stanley Cupu

Hokejisté Los Angeles pokračují ve strhující jízdě play-off NHL. Kings vyhráli jedenáctý z dvanácti duelů ve vyřazovacích bojích a jediné vítězství je dělí od postupu do finále Stanley Cupu po 19 letech. Ve třetím utkání finále Západní konference vyhráli na ledě Phoenixu 2:1. Čtvrtý zápas se hraje v neděli opět ve Phoenixu.

Hanzal vystřelil Phoenixu premiérový postup do finále Západní konference NHL

Český kvartet Vrbata, Hanzal, Rozsíval a Klesla si s Phoenixem zahrají v pla- off NHL finále Západní konference. Ve druhém kole Stanley Cupu totiž hokejisté Coyotes porazili Nashville 2:1, když rozhodující branku zaznamenal Martin Hanzal, celou sérii Phoenix ovládl 4:1 na zápasy. S vyřazovacími boji se naopak loučí Martin Erat, který by ovšem mohl posílit český národní tým na MS.

|Alena Benešová, Tereza Jelínková |Hokej

NHL: Havlát s Hanzalem rozhodli o výhře svých týmů

Čeští hokejisté Martin Havlát a Martin Hanzal rozhodli o výhře svých týmů v prvních duelech úvodního kola play-off NHL. Havlát dal dva góly San Jose včetně vítězného ve druhém prodloužení, a Sharks tak vyhráli na ledě St. Louis 3:2. Hanzal vstřelil rozhodující branku v desáté minutě prodloužení a Phoenix díky tomu zvítězil nad Chicagem také 3:2.

Vrbata rozhodl o vítězství Phoenixu. Kubina odešel do Philadelphie

Český hokejový útočník Radim Vrbata se stal hvězdou sobotního utkání NHL mezi Phoenixem a Dallasem, když gólem v prodloužení rozhodl o výhře Coyotes 2:1. Vrbata osmadvacátým gólem v sezoně vylepšil své dosavadní maximum v soutěži z roku 2008, kdy zaznamenal o jednu trefu méně. Dres v NHL vyměnil Pavel Kubina, který zamířil z Tampy do Philadelphie.

Vokoun vychytal Washingtonu čtvrtou výhru v řadě

Čtvrtou výhru za sebou vychytal v NHL Washingtonu český brankář Tomáš Vokoun. Osmnácti zákroky pomohl Capitals k vítězství nad Calgary 3:1. Jiří Hudler dal dva góly v utkání Detroitu v Dallasu při vítězství Red Wings 5:4 a byl vyhlášen první hvězdou zápas.