Akce k založení republiky se v sobotu konají i na dalších místech republiky. Pavel v poledne rovněž jmenuje nové generály a večer udělí státní vyznamenání.
„Je několikanásobně více nenávistných zpráv a vyhrožování LGBT+ skupině. A horší je ještě, že jsme se stali terčem politické kampaně,“ komentuje majitel baru Tepláreň Roman Samotný.
Do zahrady se kameny dostaly v 60. letech minulého století při její větší poslední rekonstrukci. Náhrobky byly otočené nápisy směrem dolů. Nikdo dodnes netušil, že se jedná o náhrobky.
V Brně i na pražském Staroměstském náměstí rezonovala v sobotu tragická událost z minulého týdne, během které zemřel romský mladík. V Praze se sešli Ukrajinci a Romové, aby se postavili nenávisti.
Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) by mělo být otevření památníku romského holokaustu v příštím roce příležitostí ke zlepšení vztahů mezi většinovou společností a Romy.
Devětašedesátiletý Francouz, jehož jméno úřady nezveřejnily, je podle médií podezírán mimo jiné z vraždy a pokusu o vraždu motivovaných etnickou, náboženskou či národnostní nesnášenlivostí.
Zrušení účasti na nedělní akci podle pozorovatelů může posílit obavy o zdraví britské panovnice. Po říjnovém krátkém pobytu v nemocnici ji lékaři nařídili několik dnů klidu.
„Je potřeba poděkovat všem,“ řekl premiér novinářům po ceremoniálu. Den válečných veteránů je podle něj velice důležitý z hlediska historie českého státu, Evropy i světa.
Na místě, kde původně stály dvě věže Světového obchodního centra, zní postupně skoro tři tisíce jmen obětí a bolest pozůstalých je i po dvaceti letech obrovská.
Pietní akce za oběti povodní se konala v Cáchách, které stojí na rozmezí tří spolkových zemí, jež ničivé záplavy zasáhly. V červenci při nich zemřelo přes 180 lidí.
„Mělo by to být připomínkou, jak důležitá je pro demokracii svoboda slova a jak důležitou roli hrají média, zejména veřejnoprávní služby,“ uvedl místopředseda sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).
Nacisté Ležáky vyhladili 24. června 1942 kvůli zjištění, že parašutisté vycvičení v Británii odtamtud udržovali vysílačkou Libuše spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.
K hrobu lidických mužů při sobotním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš, vedení Senátu, sněmovny a další. Na pietním aktu byl položen i věnec prezidenta republiky, osobně se nezúčastnil.
Malbu, představující výjevy z operace Anthropoid, vytvořil student Jakub Marek a představili ji zástupci Prahy 8. Radnice připravila i naučnou hru pro děti a mládež.
Pieta na Pražském hradě za téměř 30 tisíc obětí covidu v Česku se setkala kromě pozitivních reakcí také s kritikou kvůli použití plastových kelímků na pivo. Proč Hrad zvolil právě tyto nádoby?
Poslední rozloučení začalo ve 14.00. S ohledem na protiepidemická opatření se dění v obřadní síni přenáší na obrazovku na venkovním prostranství u krematoria.
V Praze to bylo Staroměstské náměstí, v Paříži to je kostel svatého Sulpicia. Pietní místo tam založila asociace sdružující rodiny, jejichž příbuzní na covid-19 zemřeli.
Dobrovolníci z řad skautů s pomocí města ve středu uklidili uvadlé květy a vyhořelé svíčky. Zbylé květiny, svíčky a další předměty přenesli skauti na jedno místo, kam lidé mohou i nadále přicházet.
„Celá ta akce je úžasná. Kroky vlády jsou ale šílené,“ míní Helena Kovaříková. Květiny přišla na Staroměstské náměstí položit za svého bratrance z Karlových Varů, který podlehl koronaviru.
Desítky lidí se před šestou večerní sešly u budovy Národního divadla. Průvod vedli textař a publicista Michal Horáček s hudebníkem a bývalým politikem Michaelem Kocábem.
Masakr spáchaný na východě země v oblasti, která se nyní nachází v bosenské Republice srbské, je jediným zločinem z války v letech 1992-1995 označeným mezinárodní justicí za genocidu.
Ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa připomněl také osudy lidí, kteří se postavili „komunistické obludě“ a zaplatili za to životem nebo mnoha lety v komunistických vězeních a pracovních táborech.
Příchozí v Rudolfinu vítaly reprodukované záznamy Kuberových promluv v Senátu včetně předloňského kandidátského projevu, když se ucházel o místo v čele horní komory.