plán

|Naďa Kubínková |Regiony

Pardubická radnice představila veřejnosti nový strategický plán města

Každé město by mělo vědět, jakým směrem se bude ubírat. Jen tak jde zabránit tomu, aby zmizely parky, auta nemohla ulicemi plynule projíždět a vyrostly stavby, za které se pak stydíme. Pardubice si v tomto ohledu podle některých obyvatel nevedou příliš dobře. A proto je naprosto nutné plánovat hodně dopředu. Radnice teď představila lidem nový strategický plán.

|Jan Richter, Vojtěch Kouřímský |Ekonomika

MPSV představilo sedmibodový plán na snížení nezaměstnanosti

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) dnes přišlo s plánem na snížení nezaměstnanosti. Ta v České republice dosáhla rekordní úrovně, podle posledních údajů je bez práce téměř 600 tisíc lidí. Sedmibodový program ministerstva mimo jiné počítá s finanční podporou firem, které vytvoří místa pro mladé absolventy. MPSV chce také podporovat zkrácené úvazky a rekvalifikace nebo přispět lidem bez práce na rozjezd podnikání.

|Milan Kopp, Barbora Kreuzerová |Ekonomika

Národní program reforem koresponduje se strategií Evropa 2020

Senát se bude zabývat Národním programem reforem. Ten má být provázaný se strategií Evropa 2020. Právě tato strategie má v následujících devíti letech oživit hospodářský růst ve všech zemích Evropské unie. Díky ní by se také měly čím dál tím více sbližovat ekonomiky všech států. Pohledy na prospěšnost této strategie se ale liší.

|Martin Hromádka, Vlasta Gajdošíková, Alžběta Rákosová, Katka Brezovská, Hana Mikulincová |Zprávy z domova

Kraje se chystají na odchody lékařů, vlastní cestu hledají i nemocnice

Ministr zdravotnictví Leoš Heger podepsal příkaz fakultním nemocnicím ke zvýšení platů. Od března tak lékaři dostanou o pět až osm tisíc korun víc. Heger vyjednal se zdravotními pojišťovnami, že letos navýší platby nemocnicím o dvě miliardy korun. Organizátorům protestu to ale nestačí a výpovědi většinou nestáhli. Kraje proto chystají krizové plány. V úterý se bude situací zabývat i Bezpečnostní rada státu.