platforma

|Milada Richterová, Martina Mašková, Lucie Maňourová, Martina Spěváčková, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

VV podle Johna udělají vše pro to, aby se nekonaly předčasné volby

Osud vlády Petra Nečase je stále nejistý. Vicepremiérka Karolína Peake získala pro svou novou politickou stranu podle dostupných informací zatím šest poslanců. Přidat by se mohli další dva. Premiér Petr Nečas dal Peake čas na sehnání hlasů k zajištění bezpečné většiny ve sněmovně do pondělí. Věcem veřejným pak vzkázal, že s nimi v neděli vypoví koaliční smlouvu.

|Ľubomír Smatana, Michal Šenk, bre, Jan Bumba |Zprávy z domova

Platforma ŠumavaPro má zabránit kácení lesů v národním parku

V Prachaticích se dnes veřejnosti představila nová platforma s názvem ŠumavaPro. Založili ji ekologičtí aktivisté společně s politiky a různými osobnostmi v reakci na připravované kroky nového ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského v boji s kůrovcem. Stráský chce zabránit šíření brouka kácením i v nejpřísněji chráněných částech, které chtělo bývalé vedení ponechat svému osudu.

Platforma ČSSD žádá mimořádný sjezd a odchod Grosse

|Milada Richterová, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Platforma pro renesanci ČSSD doporučuje svolání mimořádného sjezdu, který by se měl zabývat změnami ve vedení strany, volebním programem, předvolební kampaní a změnou stanov. Další setrvání Stanislava Grosse ve funkci předsedy ČSSD podle představitelů platformy výrazně snižuje šance strany na důstojný výsledek v parlamentních volbách.