plavidlo

Vodní nádrže Orlík a Slapy omezí motorová plavidla, vzniknou plochy vymezené pro koupání

| ČTK, Pavla Lioliasová |Regiony

Na přehradách Orlík a Slapy by mohlo být bezpečnější koupání. Kvůli ochraně plavců totiž na vodních nádržích vznikne celkem 16 ploch, do kterých nebudou moct vjíždět motorová plavidla. Rozhodl o tom ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO. V okolí těchto míst se navíc budou muset čluny a další plavidla pohybovat maximálně desetikilometrovou rychlostí.

|Helena Berková, Lukáš Vincourek |Zprávy ze světa

Koreanista Bláha: KLDR chce provokacemi poutat pozornost

Na Korejském poloostrově sílí napětí v souvislosti s březnovým potopením jihokorejské vojenské lodi. Pchjongjang nadále hrozí uzavřením společné hranice. Demonstruje tak proti pondělnímu přerušení obchodních styků, které vyvolala Jižní Korea. Postoje Soulu podpořila během své návštěvy i americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

|Jaromír Janev, Marika Táborská, Martin Hromádka, Marie Matúšů |Zprávy ze světa

Záchranná akce po tragédii egyptského trajektu v  Rudém moři pokračuje

Tragédii v Rudém moři zřejmě zapříčinil požár. Vyplývá to z výpovědí zachráněných pasažérů egyptského trajektu, který se potopil v noci na pátek. Oblast v Rudém moři stále prohledávají vrtulníky a záchranné čluny. Zatím se podařilo najít více než 300 živých cestujících. Panují ale obavy, že většina z asi 1400 lidí, kteří byli na palubě, přišla o život. 35 let stará loď As-Salám 98 mířila ze Saúdské Arábie do Egypta. Většinu cestujících tvořili převážně egyptští pracovníci, kteří se vraceli zpět do vlasti.