plavky

plavky v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy ze světa

Francouzský soud pozastavil zákaz burkin. Neodvolám ho, uvedl starosta obce Sisco

Francouzský nejvyšší správní soud dnes pozastavil platnost zákazu nošení burkin na plážích, který zavedly téměř tři desítky pobřežních měst a obcí. Soud rozhodoval o případu jednoho z měst, podle francouzských médií by se však verdikt měl stát precedensem i pro ostatní. Zatímco představitelé muslimů zrušení zákazu plavek zakrývajících celé tělo přivítali, starosta jedné z obcí kontroverzní omezení nehodlá navzdory názoru soudu odvolat.

| mkp, Pavlína Nečásková |Člověk

Říkali jim muslimské plavky, ale nechtěla jsem do toho tahat islám, vypráví tvůrkyně burkin

Burkiny - plavky, které podle některých francouzských politiků můžou vyvolávat strach z terorismu. A tak se v nich už na čtyřech místech ve Francii na pláž nesmí. Plavky, které pokrývají celé tělo od hlavy až k patě, nevznikly na Blízkém východě, v Evropě, nebo v Africe, ale v Austrálii. Přišla s nimi Aheda Zanneti, Libanonka, která žije od dětství v Sydney a její klientelu zdaleka netvoří pouze ženy s muslimskou vírou.

|Mária Pfeiferová, Anna Maňourová |Regiony

Pruhovanými plavkami ukončí plaveckou sezónu v Třeboni

Slavností pruhovaných plavek dnes ukončí plaveckou sezonu v Třeboni. Poetická akce začne ve čtrnáct hodin na břehu rybníka Svět, konkrétně na pláži Ostende, a pokračovat bude až do večerních hodin. K poslechu zahrají hudební uskupení složené z různých formací včetně členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu.