play out

play out v textech na iROZHLASU

|František Kuna, Jakub Knoll |Hokej

Věřím, že to kluci zvládnou, říká bývalý gólman Litvínova Francouz o záchraně klubu v extralize

Přesně před rokem se hokejisté Litvínova připravovali na semifinále play off proti Brnu. Letos na konci března jako úřadující mistři extraligy stojí nad hrozbou baráže a navíc svůj osud ani nemají ve vlastních rukou. Je to pro Litvínov velký propad, který sleduje hrdina loňské finálové série Pavel Francouz. Tehdy nemohl tušit, co přijde.

|Radek Šamša |Hokej

Zlín je ve čtvrtfinále play off, Vítkovice si zahrají extraligu i příští rok

Hokejisté Zlína postoupili v play off do čtvrtfinále. V rozhodujícím pátém utkání ukončili sérii s loňským poraženým finalistou Třincem vítězstvím 3:2 po prodloužení. Vítkovice ve třetím kole skupiny o umístění v hokejové extralize podlehli Pardubicím 1:2 po samostatných nájezdech. Díky získanému bodu tak mají jistou účast v nejvyšší soutěži i v příští sezoně. Litvínov zvítězil v Karlových Varech 3:2 a stáhl tak náskok Pardubic na tři body.

|Jakub Marek |Hokej

Ve skupině o udržení v extralize vyhráli hokejisté Brna a Liberce

Druhé zápasy hokejového play-out vyhráli hokejisté Brna a Liberce. Severočeši vyhráli na ledě Chomutova 2:1 a Brno přehrálo stejným rozdílem, ale v prodloužení, Karlovy Vary. Kometě zajistil dva body a zvýšení naděje na záchranu v nejvyšší hokejové soutěži útočník Němec, který se prosadil ve druhé minutě prodloužení.

|Aleš Procházka, David Bernardy |Hokej

Dramatický boj o play-off slibuje zajímavý finiš hokejové extraligy

Divácký zájem, který nijak výrazně neochaboval ani po návratu hokejistů z NHL do zámoří, či dramatické přesuny v extraligové tabulce, které uťalo až poslední 52. kolo, naznačují, že závěr nejvyšší domácí hokejové soutěže tentokrát může být hodně zajímavý. Nepochybuje o tom ani ředitel extraligy Josef Řezníček.

|Reportéři ČRo-1 Radiožurnál |Hokej

Litvínov spadnul na poslední místo tabulky play-out, Slavia přeskočila Vary

Hokejisté Mladé Boleslavi už nejsou ve skupině o udržení v Tipsport extralize poslední. O skóre za ně totiž po 7. kole klesl Litvínov, který prohrál v Edenu 2:6. Karlovy Vary si první příčku neudrželi, prohráli s Mladou Boleslaví 1:2 a na první místo tabulky play-out se dostala Slavia.

|Aleš Procházka, Štěpán Pokorný |Hokej

Ve Varech a Boleslavi začne druhá polovina hokejového play-out

Jsou mezi hokejisty takoví, kteří už mohou na právě vrcholící ročník extraligy jenom vzpomínat. Jsou i jiní, šťastnější, kteří se teď chystají na semifinále play-off. Jedno ani druhé se však netýká čtyř účastníků skupiny o udržení. Ta právě dnes dvěma zápasy vstoupí do svého "druhého poločasu".

|Jakub Kanta |Hokej

Hokejisté Vítkovic a Budějovic srovnali čtvrtfinálové série play off na 1:1

Hokejisté Vítkovic i Českých Budějovic vyrovnali stav čtvrtfinálových sérií play off Tipsport extraligy na 1:1 na zápasy. Svěřenci kouče Trličíka porazili Pardubice až na nájezdy 3:2, když ten rozhodující proměnil Viktor Ujčík, pro kterého to byla 85. branka v kariéře v play off. Českobudějovičtí otočili utkání v Liberci a na jih Čech si vezou výhru 6:4. Hrálo se i play out.

Skvělá atmosféra! Libovali si v Edenu hokejisté nejen Slavie

|Aleš Procházka, Jakub Kanta |Hokej

26. března 2004 sehrála hokejová Slavia svůj poslední extraligový zápas na zimním stadionu v Edenu. Pak už se přesunula do nově postavené arény v Praze-Vysočanech, ve které se ale její fanoušci na rozlehlých tribunách nějak ztráceli. Dvojnásob to platilo v letošní, pro slávisty nepovedené sezóně. A tak do bojů ve skupině o udržení vykročili včera slávisté po osmileté pauze tam, kde jsou stále ještě doma.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Hokej

Hokejové play out letos slibuje stejně vyrovnané boje jako play off

Čtyři týmy vykročí dnes do úvodního dějství napínavé bitvy o bytí a nebytí v příštím ročníku hokejové extraligy. Bodové odstupy jsou v dané chvíli minimální, nicméně výhodu vlastního ledu budou mít v prvním kole skupiny o udržení mužstva, která si přece jen vybudovala o něco slibnější výchozí pozici - tedy Karlovy Vary a Slavia.

|Tereza Jelínková |Hokej

Komu zůstane v extralize Černý Petr? Rozhodovat se začne večer

Karlovy Vary, pražská Slavia, Litvínov nebo Mladá Boleslav. Jeden z těchto týmů si zahraje baráž o setrvání v nejvyšší soutěži s vítězem první ligy. Kdo to bude, ukáže následujících dvanáct zápasů skupiny play out. Na úvod dnes Slavia v 18 hodin hraje v Edenu s Litvínovem a karlovarská Energie s Mladou Boleslaví.

Hokejová Slavia se k zápasům play out vrací na ‚domácí‘ stadion v Edenu

Bezmála osm let hrála hokejová Slavia svoje extraligová utkání v pražské O2 areně. Teď jí dala pro zbytek letošní nepovedené sezony sbohem a k zápasům skupiny o udržení se vrátila tam, kde je opravdu doma - na zimní stadion v Edenu. Příjemnější prožitky si může slibovat od takovéhoto přesunu i slávistický útočník Michal Vondrka.

Padesáté extraligové kolo přineslo bohatou úrodu nečekaných výsledků

Sotva natrefíte v těchto dnech v hokejovém zákulisí extraligového hráče, který před zápasem bohorovně prohlásí: Jestli vyhrajeme nebo prohrajeme? Vždyť ono na tom až tak moc nezáleží. Jinými slovy, vítězit chtějí všichni, ale ne každý je ochoten překročit svůj vlastní stín.

Boleslav ladí formu před baráží, porazila Spartu

Před prachbídnou kulisou 640 diváků porazili hokejisté Mladé Boleslavy výrazně omlazenou pražskou Spartu 3:1 v předehrávaném 12. kole extraligového play-out. V posledním domácím utkání na vlastním ledě brněnská Kometa se rozloučila se svými fanoušky výhrou 5:4 nad Kladnem.