Ples v Opeře

Ples v Opeře v textech na iROZHLASU

|Pavla Dluhoschová, Kristina Winklerová |Divadlo

Ples v Opeře se snaží kultivovat českou společenskou smetánku

Více než 360 sedadel musejí vyměnit technici v pražské Státní opeře, aby ji téměř přes noc proměnili na taneční sál. Vrcholná událost společenské sezóny – Ples v Opeře – se chystá na sobotu 25. února. Letos se celý ples ponese v duchu rudolfínské doby.

|Vojtěch Berger, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Hvězdou vídeňského Plesu v opeře je turecký choreograf

Vídeňská opera se dnes večer znovu rozsvítí. Nejen kvůli zapnutým lustrům, ale především díky odlesku hvězdných návštěvníků, kteří dorazí na tradiční Ples v opeře. Ten má už dávno celosvětový ohlas a mezi hosty pravidelně nechybí zahraniční celebrity. Letošní ples má ale ještě jednu velmi speciální hvězdu. Je to choreograf úvodního předtančení. Rodák z Turecka kdysi pásl kozy ve východní Anatolii. Dnes večer bude zahajovat jednu z nejprestižnějších společenských akcí na světě.

|Klára Bílá, Eva Presová |Divadlo

Na Ples v Opeře 2012 upozornili u Anděla mladí tanečníci

Nejvýznamnější společenská událost roku, Ples v Opeře, otevře dveře pánům ve fraku a dámám v dlouhé večerní róbě 25. února 2012. Předprodej vstupenek začal dnes a jejich cena začíná nově na dvou tisících korunách, nejdražší pak stojí 7000 korun. Ples v Opeře nebude jen jednodenní událostí, měl by přiblížit plesovou atmosféru v průběhu celého roku i těm, kteří s tímto typem akce nemají moc zkušeností. A začalo se hned u stanice metra Anděl.

|Jitka Benešová, Katarína Brezovská |Zprávy z domova

Patronkou pražského plesu v Opeře byla kambodžská princezna

Dámy ve večerních róbách, pánové ve fracích a sál vyzdobený orchidejemi - tak alespoň ve zkratce vypadal večerní pražský Ples v Opeře. Můžeme říct i tradiční, protože ten vůbec první byl už 16. ledna 1948. Tehdy byl v pořádajícím výboru například světoznámý dirigent Rafael Kubelík. Od roku 2009 hostí ples budova Stání opery a letos jí obdivovala i patronka akce kambodžská princezna. Peníze z velmi luxusní plesové tomboly si mezi sebou rozdělí Nadace Terezy Maxové a kambodžský červený kříž.