Plzeňsko

Plzeňsko v textech na iROZHLASU

| ČRo, Monika Červená |Regiony

Desítky dětí ze školy v přírodě v Žihli musely kvůli zažívacím potížím do nemocnice

Záchranáři převezli desítky dětí ze školy v přírodě v Žihli na Plzeňsku do nemocnic v bližším i vzdálenějším okolí. Školáci, kteří byli ze základní školy v Bílině na Teplicku, zvraceli, měli bolesti břicha a průjem. Problémy se objevily v noci na dnešek, ještě během dopoledne však přibývaly další a další případy. Podle krajské záchranné služby by nikdo z dětí neměl být v ohrožení života.

| ČRo, Jan Markup, msk |Regiony

Ministerstvo chce v Balkové na Plzeňsku obnovit zařízení pro běžence. Jako zálohu

Ministerstvo vnitra chce v Balkové na severním Plzeňsku obnovit zařízení pro uprchlíky před vyhoštěním. První náměstek ministra Jiří Nováček dnes na jednání v Tisu u Blatna ujistil starosty okolních obcí, že půjde o naprosto bezpečný objekt. Práci v něm najde 80 policistů a 60 civilistů. Nejprve je ale nutné sehnat 40 až 50 milionů korun na rekonstrukci areálu.

|Simona Bartošová, Eliška Malínská |Regiony

V léčebně v Dobřanech byla kvůli vraždě kontrola, primář dal výpověď

Ministr zdravotnictví chce vědět, proč psychiatrická nemocnice v Dobřanech propustila muže, který je podezřelý z pondělní vraždy na Plzeňsku. Postup léčebny tak přes tři hodiny zkoumal vyšetřovací tým. Její primář dal kvůli události výpověď. Devětadvacetiletý muž byl v léčebně už na začátku roku, údajně jevil známky duševní poruchy a vyhrožoval, že někoho zabije. Jeho hospitalizace byla nedobrovolná, a tak ji měl po třech měsících potvrdit soud. Dřív než stačil rozhodnout, lékaři muže propustili, a řízení bylo zastaveno.