podezřelí

V Turecku zadrželi stovky podezřelých z napojení na IS. Jsou mezi nimi i nezletilí

|Ondřej Klapal |Zprávy ze světa

Turecká policie po celé zemi zadržela asi 400 lidí podezřelých z napojení na takzvaný Islámský stát. Podle agentury Anadolu jsou mezi zatčenými hlavně cizinci, ale taky nezletilí. Policisté zabavili i řadu dokumentů a několik zbraní. Zasahovali třeba v Ankaře, Istanbulu nebo v provinciích Sanliurfa a Izmir. Tam skončilo za mřížemi osm lidí podezřelých z přípravy teroristického útoku.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Stovky policistů čelí šikanujícím stížnostem. Zločinci tak o nich zjišťují citlivé údaje

Zločinci si našli způsob, jak otrávit kriminalistům jejich práci. Opakovaně na ně podávají trestní oznámení nebo si stěžují nadřízeným na jejich chování. Ze spisu, který řeší tyto výtky, se pak mohou dostat i k citlivým údajům vyšetřovatelů. Třeba adrese, kde bydlí. Český rozhlas zmapoval jeden takový případ, kdy se policista stal obětí šikany ze strany pachatele.

|Vladimír Kroc, Milan Slezák, Jan Prokeš, Pavel Polák, Silvie Třeslínová, Ondřej Bouda, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

Útočníci z Bostonu byli nejspíš Čečenci. Jeden je mrtvý, druhý prchá před policií

V okolí amerického Bostonu zabili policisté při masivní operaci muže podezřelého ze spáchání pondělního atentátu u cíle maratonského běhu, při kterém zemřeli tři lidé a více než 170 dalších bylo zraněno. Druhý podezřelý je na útěku, je prý ozbrojený a nebezpečný. Muži prý pocházeli z Čečny a ve Spojených státech žili už rok.