policejní akademie

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Policejní akademie mu kvůli plagiátorství odebrala titul. Nyní vede katedru na plzeňských právech

Když Policejní akademie odebrala úředníkovi Františku Vaverovi magisterský i doktorský titul, zdůvodňovala to plagiátorstvím. Rozhodnutí je prozatím ale nepravomocné. Vavera totiž podal žaloby a o jeho titulech bude nakonec rozhodovat soud. Jak nyní zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, bývalý ředitel kabinetu náměstkyně ministra vnitra mezitím začal šéfovat Katedře trestního práva Západočeské univerzity v Plzni. "Ctíme presumpci neviny," zní z univerzity. Ta už v minulosti čelila skandálu s rychlostudenty i plagiátorstvím.

|Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

GIBS obvinila lektora Policejní akademie. Boural opilý a od nehody chtěl ujet

Obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky si tento týden vyslechl lektor Policejní akademie Karel Kadlec. Generální inspekce bezpečnostních sborů ho vyšetřuje už od března, kdy v pracovní době v opilosti boural v pražských Nuslích a od nehody se měl pokusit ujet. Učitelem na Policejní akademii přesto zatím zůstává.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

GIBS ani po 2 měsících nevyřešila případ policisty, který boural v opilosti

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stále nerozhodla v případu Karla Kadlece. Opilý lektor Policejní akademie v březnu v pražských Nuslích boural a snažil se od nehody ujet. Policisté mu následně naměřili přes 1,5 promile alkoholu v krvi. Inspekce, která si případ převzala, ale stále neurčila, jestli plukovník spáchal trestný čin. Zůstává proto ve funkci a údajně smí dál řídit.