policie alkohol

policie alkohol v textech na iROZHLASU

Bezpečnost na silnicích ohlídá 3000 policistů. Opilých řidičů o Velikonocích ubývá

|Petr Jansa, Anna Jadrná |Zprávy z domova

Tento víkend je na silnicích výrazně víc policejních hlídek než v jiné dny. Na bezpečnost dohlíží na tři tisíce dopravních i pořádkových policistů, kteří mají k dispozici veškerou dostupnou techniku. Od doby, kdy policie začala s těmito masivními akcemi, počet obětí velikonočních nehod klesl. V roce 2009 zemřelo při nehodách o Velikonocích 15 lidí, loni čtyři.

|Evelyna Kulíšková, Anna Jadrná |Zprávy z domova

Do Prahy se opět chystají tisíce Dánů, dohlížet na ně budou rodiče, učitelé i policie

Asi šest a půl tisíce dánských studentů po roce opět zamíří do Prahy. Loni opilí seveřané ničili hotelové pokoje. Letos na ně dohlédnou učitelé a rodiče. V pohotovosti bude po celou dobu jejich návštěvy také pražská policie. Majitelé barů očekávají vyšší zisky, některé hotely ale Dány po špatné zkušenosti nechtějí znovu ubytovat.

|Pavel Sedláček, Martin Křížek, Tereza Janouškovcová Bartůňková, Lucie Maňourová, Petr Sehnoutka, Jan Bumba |Zprávy z domova

Policie stíhá kvůli metanolu 45 osob, Čaniga z Likérky Drak už mezi nimi není

Trestní stíhání v metanolové kauze vede policie proti 45 lidem, 12 z nich drží ve vazbě. Zastavila ho však v případě jednatele Likérky Drak Pavla Čanigy, podle státního zástupce oslabily podezření vůči němu další výpovědi. Vyšetřování metanolové kauzy se stěhuje z celé republiky do Zlína.