Kanada 2:0 Česko

Poličské strojírny

| ČTK, Ondřej Wolf |Zprávy z domova

Vyšetřování v Poličských strojírnách nekončí, vrátní o výbušninách prý nevěděli

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) chce nechat prověřit bezpečnostní systém společnosti Poličské strojírny. Ve firmě minulý čtvrtek série explozí v jedné z hal zranila 19 lidí, z toho tři těžce. Hasiči a záchranáři se však na místo nemohli dostat včas, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. Vedení firmy se k možnému pochybení zatím nechce příliš vyjadřovat, podle něj systém podstupoval pravidelné kontroly.

Policisté prohledávají okolí Poličských strojíren. Chtějí zmenšit zónu pro zákaz vstupu

| ČTK |Zprávy z domova

Desítky policistů v sobotu začaly v Poličce na Svitavsku prohledávat okolí Poličských strojíren, kde ve čtvrtek vybuchl lis na výrobu trhavin. Prohledávají místa mimo areál v okruhu 1200 až 1300 metrů od epicentra výbuchu. Pokud policisté s pyrotechniky zjistí, že v lokalitě není munice nebo jiný nebezpečný materiál, mohl by být perimetr zákazu vstupu snížen na 300 metrů, tedy jen na samotný areál strojíren. Série čtvrtečních explozí zranila 19 lidí, z toho tři vážně.

| ČTK |Zprávy z domova

Poličské strojírny před explozí a po ní, na místě zasahuje hasicí tank

Policie hledá možného viníka čtvrtečního výbuchu v Poličských strojírnách na Svitavsku. Případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti se škodou přesahující pět milionů korun. Lidé evakuovaní z okolí podniku se budou moci vrátit domů. Následky ale ještě nejsou odstraněny, nasazen byl i hasicí tank. Stále panují obavy z další detonace. Série explozí zranila 19 lidí, z toho tři vážně. Strojírny se zabývají mimo jiné zneškodňováním munice a výrobou střeliva. Nehoda se stala při lisování takzvaných počinových náloží, které obsahují trhavinu, výbuch způsobil další exploze uskladněného materiálu.