Pomáhejte s námi

Pomáhejte s námi v textech na iROZHLASU

| ČRo, Jaromír Marek |Zprávy ze světa

PŘÍBĚHY 2015: Zemětřesení vzalo Nepálcům střechu nad hlavou, pomohla i sbírka ČRo

Rok 2015 si budou nejspíš hodně dlouho pamatovat v Nepálu. Zemi postihla na jaře dvě silná zemětřesení. Bilance: 8000 mrtvých, tisíce zraněných a zničená země. Především vesničané, kteří většinou nemají žádný pravidelný příjem, přišli mnohdy o to jediné, co měli. O střechu nad hlavou. Pětistovce lidí ve vesnici Simthálí umožnila lépe se připravit na zimu sbírka Českého rozhlasu Pomáhejte s námi Nepálu. Mezi obdarovanými byla i rodina pětačtyřicetileté paní Saraswati.

|Jaromír Marek |Zprávy ze světa

První část pomoci ze sbírky ČRo pro zemětřesením poničený Nepál dorazila na místo

První část humanitární pomoci ze sbírky Českého rozhlasu pro Nepál je na místě. Ve vesnici Simthalí dostalo přes pět stovek rodin, které během zemětřesení přišly o střechu nad hlavou, stavební materiál na nové domy. V nich budou moci přežít blížící se zimu. Ve sbírce Pomáhejte s námi Nepálu vybrali posluchači přes 9 milionů korun, celý výtěžek teď dorazil k lidem, kteří pomoc potřebují.

|Jitka Malá |Zprávy z domova

Telefony v call centru Českého rozhlasu zvedaly desítky známých osobností

Za 25 tisíc korun pořídíte třeba dvoje závodní kolečkové brusle, multifunkční kuchyňský robot, troje pěkné interiérové dveře nebo 6191 novorozeneckých jednorázových plen. Pokud ale žijete v Nepálu, můžete za 25 tisíc mít nový domek. Právě tyhle domky se ve dvou vesnicích zaplatí ze sbírky, kterou organizuje Český rozhlas. Na telefonáty dárců odpovídaly v call centru ČRo celý den známé osobnosti. Až do půlnoci lze posílat dárcovské SMS.

|Jan Beneš |Regiony

Peníze z povodňové sbírky Českého rozhlasu pomáhají i lidem na Litoměřicku

Více než půl milionu korun rozdal Český rozhlas lidem z Litoměřicka, které postihla červnová povodeň. Peníze z veřejné sbírky, na které se sešlo přes 12 milionů korun, dostali obyvatelé Hněvic, Lounek, Počeplic a Mlékojed. I když od velké vody uplynuly téměř tři měsíce, lidé se s následky povodně potýkají dodnes a pomoc vítají.

|Petra Benešová, mka |Zprávy z domova

Na pomoc zaplaveným se ve sbírce Českého rozhlasu vybralo přes 6 milionů korun

Rozhlasoví moderátoři a známé osobnosti se včera na celý den stali telefonními operátory. V callcentru Českého rozhlasu přijímali hovory od lidí, kteří chtěli přispět na speciální povodňové konto. Na linkách si vyslechli dojemné příběhy, ale také se přesvědčili o velké dobročinnosti dárců, kteří poslali i malé částky například z důchodu. Celkem se na pomoc zaplaveným obcím vybralo 6 315 443 korun.

Škody za desítky milionů napáchala povodeň v Toušicích-Mlékovicích. Pomoci můžete i vy

|Michal Trnka |Regiony

Peníze od vás, posluchačů Českého rozhlasu a čtenářů jeho zpravodajského webu, pomohou i lidem v povodněmi postižených Toušicích-Mlékovicích na Kolínsku. Obec patří ve středních Čechách k těm, kde živel udeřil před necelými dvěma týdny plnou silou. Voda z říčky Výrovky i protržené hráze mlékovického rybníka má na svědomí škody za desítky milionů korun. Český rozhlas se proto rozhodl poslat do Toušic-Mlékovic část výtěžku charitativní sbírky Pomáhejte s námi.