postihy

|Gregor Martin Papucsek |Zprávy ze světa

Maďarsko se do hospodářských postihů vůči Moskvě příliš zapojovat nechce

Klid zbraní na Ukrajině zatím oficiálně trvá. Některé regiony hlásí drobné přestřelky, žádné zprávy o obětech nebo zraněných ale zatím nepřišly. Pokud klid zbraní vydrží, zvyšuje to šance Moskvy vyhnout se rozšíření sankcí ze strany Evropské unie. Maďarsko volí k sankcím opatrný postoj. Se západními a unijními diplomaty souhlasí v otázce bezpečnosti ve východní Evropě. Do hospodářských postihů vůči Moskvě se ale příliš zapojovat nechce.

Postihy za používání bičíků jsou příliš tvrdé, říká Václav Luka

|Tereza Jelínková, Petr Král |Ostatní sporty

Dostihovým sportem v Británii otřásají stížnosti a soudní žaloby, hrozí možná i stávka. To kvůli novým pravidlům o omezení používání bičíků při závodech. Žokejové tvrdí, že pykají za porušení nových regulí až příliš tvrdě. Belgičan Christophe Soumillon dostal za šest švihů místo pěti pětidenní zákaz startu a přišel i o celou vítěznou dotaci. Elitní irský žokej Richard Hughes se dokonce rozhodl ukončit kariéru. Moderátor Petr Král si o tom povídal s prezidentem českého Jockey Clubu Václavem Lukou.

|Břetislav Tureček, Michaela Vydrová, bre |Zprávy ze světa

Západní státy začínají prosazovat tvrdý postup vůči Sýrii

Syrský bezpečností aparát pokračuje v raziích proti opozičním aktivistům. Po obsazení města Der'á dnes vládní ozbrojené síly obklíčily přímořský Bánjás. Tvrdí to alespoň syrská opozice s tím, že nevylučuje další krvavé útoky zde strany vlády. Několik západních zemí začalo na mezinárodní scéně prosazovat tvrdý postup vůči Sýrii.

|Michal Stahl, Eva Presová |Zprávy ze světa

Vatikán vydal pravidla pro postup v případech pedofilie

Vatikán vydal nové nařízení, které má výrazně urychlit vyšetřování urgentních případů pedofile mezi kněžími. Katolickou církví totiž otřásá už několik měsíců vlna skandálů týkajících se právě pedofilních zločinů kněží, a to jak v Severní i Jižní Americe, tak v Evropě, především v Irsku a také v papežově rodném Německu.