Poštorná

Lidé se obávají, že v Břeclavi bude trvalý tábor pro běžence

| ČTK, ČRo |Regiony

Někteří obyvatelé Břeclavi se obávají, že se ze stanového tábora pro uprchlíky v Poštorné stane trvalé centrum pro běžence. Podle původních informací mělo být zařízení v provozu do října, nyní žádá vnitro ministerstvo spravedlnosti o převod plochy a jedné vězeňské budovy do svého majetku s tím, že by stany časem mohly nahradit kontejnery. Vedení radnice ani obyvatelům Břeclavi se záměr nelíbí. Sešli se kvůli tomu se zástupci ministerstva vnitra i cizinecké policie.

|Jan Kaliba, Štěpán Kačena |Fotbal

Chcete postoupit? Tak zaplaťte! říkají sudí i v nejnižších soutěžích

Úplatek nemusí být nutně metodou, jak nečestně získat výhodu tam, kde jde o velké peníze nebo podíl na moci. Stačí zabrousit do nejnižších fotbalových soutěží a naskytne se vám tragikomický pohled na scénu, kde se kupují bezvýznamné zápasy za bečku piva nebo pečené prase. Smutné je, že takové praktiky jsou spíše pravidlem. A kdo se jím neřídí, obvykle špatně dopadne. Přesto se systému některé kluby vzpírají. Třeba kdysi druholigový Tatran Poštorná, který náleží do našeho letního seriálu o fotbalových vesnicích.

|Jan Kaliba, Štěpán Kačena |Fotbal

'Bolševická parta skončí, Poštorná se vrátí do ligy,' věští Baránek

Kdyby Tatran Poštorná v devadesátých letech nepřenechal své postupové místo do nejvyšší soutěže pražským Bohemians, mohli jsme ho v našem seriálu o fotbalových vesnicích zařadit mezi prvoligové. Slovo vesnice už ale u Poštorné není tak docela na místě, v roce 1974 se tahle obec stala součástí Břeclavi. Následnictví klubu, který v letech 1995 až 2000 hrál druhou ligu, si dnes přivlastňují dva vůči sobě nepřátelské subjekty – spojením tří klubů vzniklý třetiligový MSK Břeclav a nově založený Tatran Poštorná. Ten hraje nejnižší soutěž ve vesničce Ladná nedaleko Břeclavi.