Netradiční atrakci pro potápění a šnorchlování nabízí od pondělí egyptská Hurgháda. Vyřazená vojenská technika na dně moře má odlákat pozornost části potápěčů od korálových útesů.
Požár na lodi jménem Hurricane způsobil podle egyptských úřadů elektrický zkrat, když bylo plavidlo na potápěčském výletě. Úřady okolnosti incidentu šetří
Testování suchého potápěčského obleku pokračuje v hyperbarické komoře, která jako jediná v Česku simuluje hloubku až 60 metrů. „Tato zkouška simuluje tlak sedmi barů,“ říká zkušební potápěč.
Co všechno podle Davida Vencla souvisí se správným dýcháním a kde bere inspiraci pro své výzvy vyprávěl v pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou.
Který z jeho rekordů byl těžší? Jak ho vůbec napadlo potopit se do takové hloubky? A jak vnímá své srovnání s legendárním Wimem Hofem? To vše zjišťovala Andrea Sestini Hlaváčková.
V Egyptě se o znečištění začalo méně zajímat kvůli pandemii koronaviru. Moře je tak plné odpadků, které se poté vyplavují na plážích a ničí místní ekosystém.
Dostal se na povrch dna zřejmě přesunem písku. Protože se Kacin bál, že by sedimenty zbraň mohly znovu zakrýt, vyzvedl ji a obrátil se na izraelskou agenturu pro staré památky.
Olympijským zlatem ověnčený skokan do vody způsobil svým koníčkem vlnu nadšeného pozdvižení mezi olympijskými diváky. Kamery ho zachytily, jak během finále žen ve skocích do vody plete.
V Dubaji otevřeli nejhlubší bazén světa. Má hloubku šedesát metrů a objem čtrnáct milionů litrů vody. Zájemci se do něj momentálně dostanou jen s pozvánkou.
Architekti i vodohospodáři se shodují, že proces postupného zaplavení je neodvratný, dá se ale zpomalit. Ani Thajsko, ani Indonésie ale na podobné projekty nemají peníze.
Potápěči poslali americkým úřadům na ověření fotografie a další důkazy, které získali při šesti ponorech, jež provedli v období od října 2019 do března letošního roku.
Žulové lomy na Vysočině jsou obvykle ukryté v lesích a žádné cedule k nim nevedou. Těžba v nich skončila před desítkami a někdy i stovkou let. Buď zarostly, byly zasypány, nebo je zatopila voda.
Tento červenec sestoupí vědci i cestovatelé téměř 11 kilometrů pod hladinu oceánu do prohlubně Challenger. Na nejnižším bodu Země bylo zatím méně lidí než na Měsíci.
Výletní loď Conception o délce 23 metrů využívali hlavně potápěči k podmořským výpravám při kalifornském pobřeží. Na palubě byly podle médií skoro čtyři desítky lidí.
Slavný Titanic leží pod vodou už 107 let. Na jeho rozpadu má podíl slaná voda a bakterie rozkládající kovy. Podle průzkumníků to jimi na lodi doslova žije.
Potápěč David Vondrášek strávil se svým kolegou týden v hloubce deset metrů. Podařilo se jim přitom pokořit český rekord v bytí pod vodou, který byl do té dobry 100 hodin.
„Tak velkou (medúzu) jsem nikdy neviděla. Pozorovali jsme několik menších medúz na jednom pěkném útesu poblíž, a pak se ze tmy vynořil tento obrovský, nádherný kus,“ řekla Dalyová.
Úřady až dosud místa nálezů lodních vraků pečlivě chránily kvůli obavám, že by je amatérští potápěči mohli poškodit. Nyní z nich chtějí vytvořit podvodní muzea.
„Cítil jsem tlak kolem pasu a okamžitě jsem věděl, co se děje,“ uvedl Rainer Schimpf. Plejtvák si ale podle něj ihned uvědomil, že o potápěče nemá zájem a vyplivl ho.
Čeští policejní potápěči a pyrotechnici likvidují v Bosně i munici domácí výroby. „Člověk může potkat munici, o které toho tolik neví. Takže ta práce musí být velmi opatrná,“ popisuje jeden z nich.
Hosám Hilmí má za sebou pět tisíc ponorů a systematicky prozkoumal několik set kilometrů korálových útesů podél egyptského pobřeží. Díky němu dnes existují podrobné potápěčské mapy Rudého moře.
Severní část metropole mizí před očima už nyní. Za posledních deset let se potopila o 2,5 metru a pod hladinu moře se propadá dál. V Jakartě žije 10 milionů lidí a jejich budoucnost je plná nejistoty.