Zamlklých těhotenství a samovolných potratů je v Česku ročně hlášených kolem 14 tisíc. Do budoucna by jich ale mohlo přibývat s tím, jak se zvyšuje průměrný věk matek, který je teď kolem 30 let.
Zpráva z konce července, ve které stojí, že se ve 132 vesnicích v himálajské oblasti za tři měsíce nenarodily žádné dívky, vyvolala paniku a vedla k vládnímu vyšetřování.
„Jedinou obětí bylo nenarozené dítě. Byla to jeho matka, kdo rvačku, která vedla k jeho smrti, začal a pokračoval v ní,“ řekl Danny Reid z policejního oddělení v Pleasant Grove.
O zákonu se celý rok hádala vládní koalice. Konzervativní křesťanskodemokratická unie CDU/CSU nic měnit nechtěla, sociální demokraté z SPD ho chtěli ze sbírky zákonů vyškrtnout úplně.
Německým lékařům, kteří informují o tom, že provádějí potraty, by už neměl hrozit trestní postih. Parlamentem by změna měla projít bez větších problémů. Reklama na potraty zůstane dál zakázaná.
Transparenty mladých aktivistů před zákonodárným sborem tento týden hlásaly slogany jako „Vyjměte růžence z našich vaječníků“ nebo „Je to mé tělo a moje volba“.
Irové v referendu z 25. května velkou většinou odhlasovali požadavek na zmírnění legislativy o potratech. Zatímco tamní zákonodárci pracují na nové úpravě, diskuze pokračuje i v Severním Irsku.
Rok vězení a pokuta dva miliony - takový trest hrozí v Jižní Koreji ženě, která podstoupí potrat. Teď se to po více než 60 letech možná změní. Vše visí na ostře sledovaném rozhodování ústavního soudu.
Politická hádka o úpravu irské potratové legislativy ale teprve začne, řekl ve vysílání Českého rozhlasu Plusu Ivo Šlosarčík z Katedry evropských studií FSV UK.
Irsko v pátek hlasovalo už počtvrté o možné změně právní úpravy týkající se potratů. Ty jsou nyní v zemi povoleny pouze v případech, kdy je ohrožen život matky.
Povolí v tradičně katolickém Irsku interrupce? Rozhodne se v pátečním referendu. V Dublinu byl zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu, který natáčel v obou táborech.
Falešné potratové pilulky můžou způsobit i smrt. Ženy po nich můžou dostat těžký toxický šok nebo infarkt. Potratové pilulky by proto měly kupovat jedině na lékařský předpis.
Tisíce žen v Polsku se večer chystají vyjít do ulic na protest proti novému pokusu o zpřísnění pravidel, za kterých je možné legálně podstoupit interrupci. Na znamení protestu se obléknou do černé.
Polsko čeká další vzrušená debata o protipotratových zákonech. O uvolnění předpisů se snaží mimo jiné inciativa Zachraňme ženy. Server iROZHLAS.cz mluvil s její zmocněnkyní Barbarou Nowackou.
Polská policie zasahovala v kancelářích neziskových organizací protestujících za práva žen a proti úplnému zákazu potratů. Podle policie šlo o zásah spojený s financováním projektů z minulých let.