potravinová pomoc

potravinová pomoc v textech na iROZHLASU

|Jitka Hanžlová |Zprávy z domova

Národní potravinová sbírka opět pomáhá. Přispět lidem v nouzi můžete i v Českém rozhlase

V Česku žije podle statistik 400 tisíc lidí pod hranicí chudoby. Pomoci jim může sobotní Národní potravinová sbírka, do níž se zapojilo téměř 660 obchodů. Pokud se chcete akce také zúčastnit, stačí abyste ke svému nákupu přikoupili trvanlivé potraviny, které za pokladnou vytřídí dobrovolníci a následně odevzdají charitativním neziskovým organizacím. Potraviny můžete přinést také do vestibulu Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech.

|Ondřej Klapal, mah |Zprávy ze světa

Povodně v Severní Koreji ‚smetly celé vesnice'. Z domovů muselo odejít 100 tisíc lidí

Potravinová pomoc už podle OSN dorazila k víc než 140 tisícům Severokorejců postižených povodněmi. Další zásoby ale ještě budou potřeba, aby lidé překonali těžkou zimu. Záplavy totiž sever země zasáhly před sklizní, kdy byla úroda ještě na polích. Podle agentury Reuters je způsobily silné deště na konci srpna a na začátku září.

|Lucie Maňourová, Jan Bumba |Regiony

Čtvrtá potravinová banka vzniká v Liberci. Shromáždí jídlo pro chudé

V budově bývalé pošty v Liberci vznikne další potravinová banka, již čtvrtá na území České republiky. Potravinové banky skladují darované a přebytečné potraviny, které pak rozdělují poskytovatelům sociálních služeb a charitativním organizacím. Od nich se potraviny dostávají lidem v nouzi – bezdomovcům, rodinám s více dětmi nebo zdravotně postiženým.

|Martin Křížek, Břetislav Tureček, Veronika Sedláčková, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Miliony Syřanů jsou bez jídla. V Aleppu se mezitím rozhoduje o osudu země

Syrská občanská válka už má dvacet tisíc obětí, objevují se ale i další nové problémy. Mezinárodní experti varují, že Syřané budou potřebovat rozsáhlou potravinovou pomoc. Boje v zemi navíc neutichají ani dnes. Podle Syrské organizace pro lidská práva vládní vojáci zabili na předměstí Damašku 35 lidí, většinou civilistů. Klíčové střety se podle syrského prezidenta Bašára Asada ale odehrávají jinde – v obchodní metropoli Aleppo na severu země.

|Robert Mikoláš, mta |Zprávy ze světa

Čína, Jižní Korea i Japonsko uvítaly severokorejské jaderné moratorium

Svět opatrně vítá průlom v jednání o severokorejském jaderném programu. Za krok vpřed ho považují Japonsko, Jižní Korea i hlavní spojenec Pchjongjangu, Čína. Severní Korea slíbila moratorium na jaderné zkoušky i testy raket dlouhého doletu, na své území také vpustí mezinárodní jaderné inspektory. Výměnou za to získá od Spojených států 240 000 tun potravinové pomoci.

|Ľubomír Smatana, mta |Zprávy ze světa

Češi v Evropské unii podpořili zánik zemědělského potravinového fondu pro chudé

S jídlem se má šetřit, a to i s jídlem pro chudé. Obzvláště, když je zdarma. Tento názor zastávají zástupci České republiky v Evropské unii, a proto podpořili zánik zemědělského potravinového fondu, ze kterého šlo ročně v přepočtu asi 12 miliard korun. Z těchto peněz se nakupují potraviny a přes charitní společnosti se rozdělují nejchudším.