pozvání

|Kristina Roháčková |Zprávy z domova

Prezident poslal papeži zvací dopis. Chce, aby do Česka přijel na výročí vypálení Lidic

Prezident Miloš Zeman pozval v úterý papeže Františka na návštěvu České republiky u příležitosti výročí 75 let od vypálení Lidic v červnu letošního roku. Přítomnost Jeho Svatosti má podle dopisu přinést útěchu a zároveň být připomínkou „nepředvídaných aktů násilí“. Celé znění zvacího dopisu v pátek zveřejnil Hrad na svých webových stránkách.

|Ivana Bernáthová |Regiony

Čtyři krajští zastupitelé letěli na fotbal do Amsterdamu, pozval je jablonecký Baumit

Libereckem hýbe kauza čtyř krajských zastupitelů. Letěli minulý týden na fotbalový zápas evropské ligy do Amsterdamu, a to na pozvání jabloneckého klubu Baumit. Ten vlastní šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Centrum nezávislé investigace přitom upozornilo, že v září mají zastupitelé hlasovat o milionových dotacích do sportu. Žadatelem o peníze je i jablonecký fotbalový klub. Krajští zastupitelé ale tvrdí, že si zájezd zaplatili sami.

Klaus se Sobotkou mluvil o české výjimce z Lisabonské smlouvy

|Václava Marešová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Prezident Václav Klaus dnes přijal na Pražském hradě předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Mimo jiné s ním hovořil o schvalování české výjimky z Lisabonské smlouvy, proti níž se ČSSD staví. Sobotka chce, aby o výjimce a přístupové smlouvě Chorvatska, hlasovali senátoři odděleně. Dále spolu mluvili o aktuální situaci v domácí politice, ekonomice nebo o nejnovějším vývoji v Evropské unii.