Prague Pride

| ČTK, ČRo, Filip Titlbach |Zprávy z domova

OBRAZEM: Duhový průvod Prague Pride dorazil do cíle. Na Letnou přišlo asi 40 tisíc lidí

Centrem Prahy prošly tisíce lidí s duhovými vlajkami a transparenty. Průvod festivalu Prague Pride vyšel v jednu hodinu odpoledne z Václavského náměstí. Účastníci si během něj připomněli památku obětí nedávné střelby a americkém Orlandu. Do cíle průvod dorazil před čtvrtou hodinou. V Letenských sadech se podle organizátorů sešlo asi 40 tisíc lidí. Celý pochod centrem Prahy se podle policie obešel bez incidentů.

|David Černík, Linda Nguyenová, Magdalena Sodomková |Zprávy z domova

Duhová Praha na vlně lásky. Začíná šestý ročník festivalu Prague Pride

Začíná další ročník festivalu sexuálních menšin Prague Pride. Účastníci mohou až do neděle navštěvovat různé akce, které přibližují život LGBT komunity - leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů. Připravené jsou i debaty o sexuálních menšinách a islámu. Při sobotním průvodu pak proběhne minuta ticha za oběti červnového útoku v americkém Orlandu.

|Eva Rajlichová |Zprávy z domova

OBRAZEM: Prahou prošel průvod hrdosti, tradiční součást festivalu Prague Pride

Z pražského Václavského náměstí až na Letnou prošel duhový průvod, nejnavštěvovanější akce festivalu Prague Pride. Podle prvních odhadů policie na něj přišlo přes 15 tisíc lidí. Součástí průvodu jsou i alegorické vozy, balonky a hlavně lidé v pestrobarevných a někdy až karnevalových úborech. Akce pokračuje na Letné až do pozdního večera.