Praha 2

Praha 2 v textech na iROZHLASU

|Kristina Lamperová |Regiony

Hřiště s nafukovací halou versus komunitní zahrada. Takový problém v současnosti řeší Praha 2

Na pozemku komunitní zahrady Na Smetance v Praze stojí desítky truhlíků se zeleninou a s ovocem. Příští rok je pravděpodobně nahradí multifunkční sportovní hřiště s nafukovací halou. O pozemek projevila zájem sousední základní škola, radnice Prahy 2 jí vyšla vstříc a dobrovolní zahrádkáři se budou stěhovat o kus dál. To se jim ale nelíbí a tak se začali bránit.

|Veronika Neprašová, msk |Historie

Kriegel byl pro Únor 48, ale proti Srpnu 68. Radní se přou, zda mu udělí čestné občanství

Kvůli tomu, jestli si zaslouží, nebo nezaslouží František Kriegel získat čestné občanství in memoriam, se teď přou představitelé Prahy 2. S návrhem přišel nezávislý zastupitel Michal Uhl, zvolený za Stranu zelených. Při jednání rady druhé městské části ale narazil. Proti se totiž postavili s jedinou výjimkou všichni radní. A vášně budí nápad i mezi představiteli předlistopadového disentu.

|Anna Jadrná, Veronika Jošková Štefanová |Regiony

Druhá městská část připravila dvě výstavy, připomenou nejen válečnou minulost Prahy

Druhá městská část si připomíná válečnou i předválečnou minulost prostřednictvím dvou výstav. Komorní expozici pojmenovanou My jsme to nevzdali si mohou lidé prohlédnout na Úřadu městské části Prahy 2. Výstava představí průběh druhé světové války nejen na území hlavního města. Druhá expozice s názvem Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 je umístěná v Novoměstské radnici a připomíná život vinohradské židovské obce.