Praha 6

|Daniela Brodcová |Zprávy z domova

Za rozhovor pro Playboy zaplatila radnice 48 tisíc. Šlo o peníze na propagaci, brání se starosta Prahy 6

DOKUMENT V ČLÁNKU. Kancelář městské části Prahy 6 měla zajistit PR články v lifestylových časopisech a výsledkem byl i rozhovor starosty Ondřeje Koláře z TOP 09 v erotickém časopise Playboy. Radnici přišel na 48 400 korun. Po interpelaci Antonína Nechvátala ze Strany zelených se starosta brání. "Neříkám, že je to správně, že se to takhle stalo, ale vyvodil jsem důsledky," uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

|Petra Holinková |Zprávy z domova

Daruj kabát, vyzývala sbírka na stromě. Radnice ji přesunula do skříně a myšlenka se šíří dál

Přes víkend rozvěsila Blanka Fröhlichová na strom v Praze 6 kabáty, aby pomohly potřebným přečkat silné mrazy. Narazila však na stížnosti několika místních, kterým vadil údajný nepořádek a nebezpečné igelitky bez dozoru. Řešení nabídla sama radnice Prahy 6. Nápad se jí zalíbil, poskytla proto pro darované ošacení prostor i voděvzdornou skříň. Ta od pondělí stojí u dejvického kruhového objezdu. Myšlenka "Daruj kabát" se tak šíří do dalších měst i za hranice Česka.

|Veronika Neprašová |Regiony

Blankou projelo za rok 30 milionů aut. Provozu v některých částech Prahy ale přitížila

Při své cestě po hlavním městě využilo některý ze tří tunelů komplexu Blanka už 30 milionů aut. Od jeho zprovoznění uplyne v pondělí přesně jeden rok. Pražský magistrát přichází s první bilancí. Blanka se třeba zatím předvedla jako velmi bezpečná komunikace. Za celý rok se v ní staly jen čtyři dopravní nehody, při kterých se někdo zranil.

Kroky k odlehčení provozu na Praze 6 jsme udělali, tvrdí Dolínek. Až na poslední chvíli, oponuje Kolář

| ČRo |Regiony

Kvůli špatné dopravní situaci v okolí Vítězného náměstí v Praze 6 žádá tamní radnice o uzavření výjezdu z tunelu Blanka na Prašném mostě. Chce mimo jiné urychlené zbudování záchytných parkovišť a zákaz vjezdu kamionů do Patočkovy a Evropské ulice. Primátorčin náměstek Petr Dolínek z ČSSD Blanku zavírat nehodlá. Udělal prý řadu krátkodobých opatření. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře z TOP 09 ale tato opatření řeší hlavně hromadnou dopravu.

| ČTK, ČRo |Regiony

V Praze 5 a 6 začaly fungovat parkovací zóny. Středočeskému kraji se to nelíbí

Na území Prahy 5 a 6 dnes začínají platit zóny placeného stání. Pokud budou chtít řidiči v ulicích zaparkovat, musejí mít zanesenu registrační značku v systému na úřadě. Parkovací oprávnění na rok stojí rezidenty 1200 korun na celou oblast, 600 korun pak na její část. Kontroly budou provádět čtyři speciální vozy s kamerami, které budou snímat značky aut. Platnost oprávnění bude kontrolovat elektronický systém, pokuty bude vydávat magistrát. Se zavedním zón nesouhlasí Středočeský kraj, podle nějž to bude komplikace pro lidi, kteří do metropole dojíždějí.

| ČTK, ČRo, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Cestu od letiště k Hradu lemují čínské vlajky, Praha 6 protestuje

Na sloupech veřejného osvětlení podél Evropské třídy v Praze se dnes objevily české a čínské vlajky. Lemují cestu z letiště na Hrad. Právě tudy má při své první návštěvě Česka příští týden projíždět čínský prezident Si Ťin-pching. Obyvatelé i městská část Praha 6 proti tomu protestují, rudé vlajky jim připomínají minulý režim.

Po šesti dnech provozu tunelu Blanka se potvrzuje zhoršená doprava v Praze 6

|Jan Charvát |Regiony

Tunelový komplex Blanka ulevil dopravě centru Prahy. Méně aut je třeba na Argentinské, na magistrále, v ulici V Holešovičkách nebo na Hlávkově mostě. Řidiči podle pražských policistů tunel Blanka využívají hlavně k cestě na Smíchov. Provoz ale naopak zhoustl v Praze 6, hlavně v Dejvicích a v Patočkově ulici. Už několik dní tam řidiče trápí kolony a hustý provoz, hlavně v ranní špičce.

| ČTK, Naďa Buchtová |Regiony

PVK evidují přes pět tisíc žádostí o odškodnění kvůli špatné vodě v Praze 6

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) evidují kvůli kontaminované vodě v Praze 6 již 5384 žádostí o odškodnění. Většina je kompletní a obsahuje všechny náležitosti. Závadná voda se z kanalizace do vodovodního řadu dostala na konci května a nakazila přes 4000 lidí, bez vody bylo asi 32 tisíc lidí. Komise sestavená Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) dospěla k závěru, že za havárii může stáří sítě a špatné vedení vodovodu a kanalizace.

|Pavla Firbacherová, Eliška Malínská |Regiony

Vodohospodáři zveřejní výsledky rozborů vody na Praze 6. Pitná zatím není

Část pražských Dejvic a Bubenče bude pravděpodobně minimálně do pátku bez pitné vody. Pražští vodohospodáři dnes zveřejní další výsledky rozborů. Pokud budou bez bakterií a virů, vodovody se znovu naplní nezávadnou vodou. Na Praze 6 je bez ní už pátý den 32 tisíc lidí. Situací se budou na dnešním zasedání zabývat také zastupitelé hlavního města.