Pražský mezinárodní maraton

| ČTK, Radek Šamša |Atletika

Vrabcová splnila olympijský limit, maraton v Praze vyhrál Keňan Cherono

Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová se při své premiéře na maratonu kvalifikovala na olympijské hry do Ria časem 2:30:11. Závod ovládli Keňané – mezi ženami Lucy Karimiová (2:24:46) a mezi muži Lawrence Cherono, který v neoficiálním čase 2:07:24 hodiny porazil o 50 sekund obhájce vítězství Felixe Kandieho. Nejlepší český vytrvalec Jiří Homoláč závod nedokončil.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Atletika

V Praze se běží mezinárodní maraton. Vrabcová bojuje o olympijský limit

Téměř jedenáct tisíc běžců v devět hodin ráno vyrazilo na trať Pražského mezinárodního maratonu. Kromě nadšenců z různých koutů světa se historickým centrem metropole budou proplétat i profesionální sportovci, kterým půjde o limity na srpnové olympijské hry v brazilském Riu. To je i případ Evy Vrabcové, která už má ve své sbírce páté místo ze zimní olympiády v Soči. Na svém premiérovém maratonu ale elitní běžkyně na lyžích hodinky kontrolovat nebude.

|Ľubomír Smatana, dab |Zprávy z domova

Pražský mezinárodní maraton poběží i pět vězňů, bývalí odsouzení nebo bachaři

Kromě stovek trénovaných běžců se na start dnešního pražského maratonu postaví i netradiční štafeta.Tvořit ji budou bývalí i současní vězni, bachaři nebo zástupci kanceláře ombudsmana. Společně vyběhnou se žlutou stužkou, která odkazuje na projekt s názvem Yellow Ribbon Run. Jeho cílem je také rychlost, jenže ne primárně na trati. Ale v tom, jak rychle se bývalí trestanci znovu zařadí do běžného života.

|Tomáš Kohout, Jakub Marek |Atletika

Pražský maraton rekordy nepřinesl, ale pokuty běžcům rozhodně nehrozí

Traťové rekordy dnes nepadaly, ale nikomu to zase tak moc nevadilo. I tak by se dal popsat 19. ročník pražského maratonu. Rovnice co závod, to traťový rekord pro běhy Prahou letos neplatí. Ona ostatně není žádná legrace zaběhnout 42 195 metrů za 2:05,39. Také proto nebyla smutná ani Jana Moberly, která se o účast elitních vytrvalců v pražských ulicích stará.

|Alena Benešová, Daniela Pavlíčková |Atletika

Pořadatelé Pražského maratonu věří v rekord

Praha si užije rozmanitý sportovní víkend v rámci Volswagen Maraonského víkendu. Začne už dnes různými nesoutěžními a doprovodnými akcemi a zítra v devět hodin ráno vyvrcholí startem Volkswagen maratonu Praha zítra, v devět hodin ráno. Start i cíl je na Staroměstském náměstí, všichni účastníci vyběhnou společně za tónů Vltavy Bedřicha Smetany.