pražský okruh

| ČTK |Zprávy z domova

Zbývající část Pražského okruhu se má začít stavět nejpozději v roce 2019

Připravovaná část silničního okruhu kolem Prahy mezi dálnicí D1 a královéhradeckou D11 by se měla začít stavět do konce roku 2019. Plnění harmonogramu stavby, kterou nedávno ministerstvo dopravy vyřadilo z prioritních projektů, pro které nebude nutné opakovat proces EIA, pohlídá nově založená pracovní skupina. Měli by ji tvořit zástupci dotčených ministerstev a hlavního města. Novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotka.

| sva |Zprávy z domova

Hrozí zavření klíčových silnic. Protahujete zkušební provoz, vytýká ministerstvu soud

Před ministerstvem dopravy se otevírá závažný problém. Správcům českých silnic a železnic totiž hrozí, že budou muset dočasně uzavřít některé klíčové komunikace – například nedávno dokončené úseky dálnic, zánovní železniční koridory nebo třeba Pražský okruh. Konkrétně jde o stavby, které jsou v takzvaném zkušebním provozu déle než tři roky a stále mají tak vážné vady, že je stavební úřad nemůže zkolaudovat. Nejvyšší správní soud totiž rozhodl, že zkušební provoz delší než tři roky je neúměrně dlouhý.

Dostavbu Pražského okruhu brzdí posudky o vlivu na životní prostředí i občanské iniciativy

|Lenka Rezková |Regiony

Do šesti let by mohl být hotový Pražský okruh mezi Běchovicemi a dálnicí D1, stále ho ale brzdí posudky EIA. Řešením by podle některých mohlo být částečné zatunelování stavby. Plánovaný nový úsek okruhu v délce 12,5 kilometru by měl do velké míry ulevit obyvatelům pražského Spořilova a dalších pražských čtvrtí, které jsou zasaženy nadměrnou kamionovou dopravou.

|Simona Bartošová, Václav Rokyta, Zdeněk Vesecký |Regiony

Praha chce zakázat vjezd kamionů do města, policie a dopravci jsou proti

Praha chce kvůli zlepšení ovzduší zakázat kamionům vjezd do města. Nákladní auta nad 12 tun by podle návrhu směla jezdit jen po Pražském okruhu. Od roku 2017 by navíc měla uvnitř městského okruhu vzniknout nízkoemisní zóna. Plán hlavního města ale odmítá dopravní policie, podle které by omezení vjezdu kamionů bylo reálné až po dostavbě okruhu. Jinak by totiž nákladní auta přetížila středočeské silnice. Podobný názor mají i autodopravci.

|Lída Křesťanová |Regiony

Pražský okruh bude o víkendu mezi sjezdy na Vestec a Lochkov obousměrně uzavřen

Řidiči od dnešní deváté hodiny večer neprojedou po Pražském okruhu mezi sjezdy na Vestec a Lochkov. Zhruba dvanáctikilometrový úsek uzavře Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v obou směrech. Důvodem uzavírky jsou hlavně zkoušky protipožárních zařízení v Komořanském a Lochkovském tunelu. Řidiči tunelem projedou znovu až kolem nedělního poledne.