přechod pro chodce

přechod pro chodce v textech na iROZHLASU

|Simona Bartošová, Veronika Neprašová |Regiony

Na křižovatce Evropské a Horoměřické v Praze už téměř rok chybí přechod

Evropská třída patří mezi nejvytíženější pražské komunikace. Na spojnici mezi Vítězným náměstím v Praze 6 a letištěm už ale téměř rok schází na jedné z rušných křižovatek v okolí Červeného vrchu přechod pro chodce. Dopravní podnik tam během výstavby metra nechal zrekonstruovat vozovku. Čtyřproudá silnice s tramvajovým pásem ale byla hotová dříve než podchody, které měly přechody pro chodce nahradit.

|Andrea Švubová, Simona Bartošová |Regiony

Olomoucký kraj ruší nebezpečné přechody, obce z Jesenicka se bouří

Zhruba 60 přechodů pro chodce v Olomouckém kraji nesplňuje bezpečnostní parametry. Zjistila to kontrola, kterou před čtyřmi lety provedla na silnicích prvních tříd policie. Už tehdy vyzvalo hejtmanství všechny obce, aby přechody upravily dle současných technických norem. Jinak musí zebry pryč. Konkrétně starosty z Jesenicka takové jednání velmi pobouřilo. Teď jim ale hrozí, že o přechody skutečně přijdou.

|Veronika Jošková Štefanová |Regiony

Akce Zebra se za Tebe nerozhlédne připomíná pravidla bezpečného přecházení

Pořádně se rozhlédnout na obě strany a pak teprve vkročit do vozovky. Jednoduché pravidlo, a přitom tak důležité. Řada chodců ho však v Praze nedodržuje a případů sražených lidí v Praze stále přibývá. Policie opět uspořádala bezpečnostně preventivní akci Zebra se za Tebe nerozhlédne. Lidem radí a připomíná, jak bezpečně přecházet vozovku, a vyvrací mýty o absolutní přednosti chodců.

|Michal Malý, Marína Dvořáková |Regiony

Vladislav na Vysočině přišla o přechod. Školáci musejí kličkovat mezi auty

Děti ve Vladislavi na Třebíčsku přišly rozhodnutím úředníků o přechod, kterým se dostávaly do školy přes frekventovanou silnici. Nevyhovoval prý normám, a proto vydal krajský odbor dopravy příkaz přechod před základní školou zrušit. Děti ale i ostatní lidé z městečka teď přebíhají silnici I. třídy mezi auty. Podle úředníků je to v pořádku. Místní lidé se zlobí, že je lepší špatný přechod než žádný.