Čeští doktoři přišli s revolučním výzkumem, jako první na světě umí poznat, jestli žena porodí své dítě předčasně. Celé těhotenství ovlivňuje imunita matky i genetická výbava.
V Česku přibývá předčasně narozených dětí - z dat Všeobecné fakultní nemocnice v Praze vyplývá, že zatímco před 15 lety jich bylo za rok asi 5500, teď je jich víc než 9000.
Zlínská krajská nemocnice ve čtvrtek představila tuzemský unikát - tři speciální pokoje pro rodiče předčasně narozených dětí. A také byt pro čtyři maminky, které zpočátku musí za miminkem docházet na jednotku intenzivní péče. Díky pokojům s inkubátory mají rodiče s dítětem nepřetržitý kontakt. Doteď museli dojíždět i několik měsíců. Osmimilionový projekt Malé Mimi vznikl díky veřejné sbírce a krajským penězům.
Mezinárodní operní hvězda Adam Plachetka, Symfonický orchestr Českého rozhlasu a světový operní repertoár. Takový bude dnešní večerní program v pražském Paláci Žofín. Benefiční koncert pro rodiny s předčasně narozenými dětmi se připravoval rok. A proto taky nese název Předčasný koncert.
Hradečtí lékaři začali používat unikátní přístroj, který je prvním svého typu v České republice. Díky němu by lékaři měli být úspěšnější v boji s rakovinou, Alzheimerovou chorobou nebo s předčasnými porody.
Česká republika patří vedle Švédska nebo Finska mezi špičku v nejnižší novorozenecké úmrtnosti. Přestože se zhruba každé osmé dítě narodí předčasně, většinu z nich se podaří zachránit.