předvolební debaty

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Republikány čeká další televizní debata. Pozornost se soustředí na Trumpa

Ve Spojených státech bude dnešní večer patřit televizi. Chystají se k ní i ti, kdo jinak nepatří k příznivcům vysedávání na gauči. Jedenáct republikánských kandidátů na prezidenta se utká v další předvolební debatě. Největší pozornost se přitom soustředí na miliardáře Donalda Trumpa, který nebývale širokému poli uchazečů o republikánskou nominaci dominuje.

|Jitka Englová |Regiony

Předvolební speciál ČRo Plzeň: KLATOVY

Předvolebního speciálu ČRo Plzeň v Klatovech se zúčastnili: Miloslav Frouz (Konzervativní aliance 2014), Martin Kříž (TOP 09), Jaroslav Nejdl (Nestraníci), Petr Pavlas (KDU-ČSL), Jaroslav Rehák (KSČM), Rudolf Salvetr (ODS), Pavel Strolený (ANO 2011), Věra Šlajsová (ČSSD), Jiří Štancl (SNK Evropští demokraté) a Ivana Vrábková (Klatovští patrioti – sdružení DSZ a NK).

|Jan Bumba |Regiony

Pátá předvolební debata ČRo Plus: PRAHA

Pátého a závěrečného předvolebního speciálu ČRo Plus v Praze se zúčastnili: Zbyněk Passer (Pro Prahu), Libor Pokorný (LEV 21), Jiří Bejlovec (Politické hnutí OBRODA), Tomáš Finger (Nezávislí) a Jiří Janeček (Občanská konzervativní strana). Miloslav Ludvík (ČSSD) se na poslední chvíli omluvil s tím, že má neodkladné pracovní povinnosti.

|Drahomíra Bačkorová |Regiony

Předvolební speciál ČRo Pardubice: PARDUBICE

Předvolebního speciálu ČRo Pardubice v Pardubicích se zúčastnili: Michael Bartoš (Strana svobodných občanů), František Brendl (Pardubáci), Jiří Čáslavka (Strana zelených), Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice), Martin Charvát (ANO 2011), Jiří Janků (ODS), Ladislava Karbanová (Nezávislí), Petr Králíček (Pardubice pro lidi a Soukromníci), Jiří Lejhanec (Patrioti Pardubic), Jan Němec (TOP 09 a Nezávislí), Vítězslav Němec (Úsvit přímé demokracie), Vladimír Ninger (ČSSD), Filip Sedlák (Naše Pardubice), Václav Snopek (KSČM), Miloslav Tamchyna (Zemanovci), Jiří Topolský (Domov) a František Weisbauer (Koalice pro Pardubice).

|Jan Bumba |Regiony

Čtvrtá předvolební debata ČRo Plus: PRAHA

Čtvrtého předvolebního speciálu ČRo Plus v Praze se zúčastnili: Jiří Payne (Strana svobodných občanů), Jiří Štyler (Sdružení Nezávislých Občanů Prahy), Tomáš Krčma (Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí), Ladislav Sivak (Romská demokratická strana), Marek Černoch (Úsvit přímé demokracie) a Patrik Nacher (ANO 2011).

|Zdeněk Novák |Regiony

Předvolební speciál ČRo Pardubice: CHRUDIM

Předvolebního speciálu ČRo Pardubice v Chrudimi se zúčastnili: Ivan Bělohlávek (KSČM), Jan Čechlovský (ODS), Ondřej Kudrnáč (ANO 2011), Petr Lichtenberg (Strana svobodných občanů), Roman Málek (Koalice pro Chrudim), Vladislava Michalová (TOP 09), Petr Řezníček (SNK – Evropští demokraté), Jiří Stuna (Česká pirátská strana) a Miroslav Tejkl (ČSSD).

Předvolební speciál ČRo Region: HAVLÍČKŮV BROD

|Hana Mikulincová |Regiony

Předvolebního speciálu ČRo Region Vysočina v Havlíčkově Brodě se zúčastnili: Tomáš Hermann (Společně pro Brod), Libor Honzárek (Top 09), Čeněk Jůzl (KDU-ČSL), Milan Kašpar (Občané městu, město občanům), Zdeněk Kopecký (Změna pro Havlíčkův Brod), Ivan Kuželka (Broďáci), Ivana Mojžyšková (ČSSD), Milan Plodík (KSČM), Vladimír Slávka (ANO 2011), Jan Tecl (ODS), a Eva Vyoralová (Ženy za Brod).

|Jan Bumba |Regiony

Třetí předvolební debata ČRo Plus: PRAHA

Třetího předvolebního speciálu ČRo Plus v Praze se zúčastnili: Jiří Nouza (TOP 09), David Štěpán (DOMOV), Jakub Michálek (Česká pirátská strana), Petr Šimůnek (Komunistická strana Čech a Moravy), Bohuslav Svoboda (Občanská demokratická strana) a Jana Volfová (PRO PRAHU).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Uherském Hradišti se zúčastnili: Stanislav Blaha (ODS a nezávislé osobnosti), Hana Doupovcová (ČSSD), František Elfmark (hnutí Zdravé Hradiště), Ivo Frolec (Koalice pro rozvoj Uherského Hradiště), Pavel Kroča (KSČM), Hana Petrželková (Strana práv občanů), Zdeněk Procházka (KDU-ČSL), Zuzana Vandame (TOP 09), Blanka Vyoralová (Sdružení nestraníků) a Jan Zapletal (hnutí ANO).

|Zdeněk Novák |Regiony

Předvolební speciál ČRo Pardubice: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Předvolebního speciálu ČRo Pardubice v Ústí nad Orlicí se zúčastnili: Jiří Čepelka (Sdružení nezávislých kandidátů Ústí nad Orlicí 2014), Petr Hájek (Sdružení nezávislých kandidátů Oušťáci), Michal Kokula (KDU-ČSL), Matouš Pořický (ODS), Jiří Preclík (ČSSD), Jana Severová (KSČM) a Tomáš Teplý (Nezávislí s podporou TOP 09). Strana soukromníků České republiky s Lukášem Cindrem natáčení odmítla.

|Adam Vlček |Regiony

Předvolební speciál ČRo Plzeň: NÝŘANY

Předvolebního speciálu ČRo Plzeň v Nýřanech se zúčastnili: Jiří Cink (KSČM), Jiří Davídek (Sdružení místních kandidátů), Jiří Říha (ČSSD) a Milan Vácha (sdružení ODS a Nezávislých kandidátů).

| A.Rokosová |Regiony

Předvolební speciál ČRo Region: BRANDÝS NAD LABEM - STARÁ BOLESLAV

Předvolebního speciálu ČRo Region v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi se zúčastnili: Ondřej Přenosil (ODS), Stanislav Huml (ČSSD), Nina Nováková (TOP 09), Markéta Bahníková (KDU-ČSL), Zdeňka Hajleková (KSČM), Jindřich Bursík (Volba pro město), Jaroslav Kubricht (Sdružení nestraníků), Svatopluk Černý (Koalice DSSS a SPE - Za práva občanů), Karel Hütter (Strana svobodných občanů), Tomáš Nekola (PRO Sport a Zdraví), Zdeněk Adámek (Naše dvojměstí), Ivana Osuská (Nezávislí 2014 z.s.), Michal Marec (Odpovědnost a Komunikace z.s.) a Vlastimil Picek (Podpora občanů).

|Drahomíra Bačkorová |Regiony

Předvolební speciál ČRo Pardubice: SVITAVY

Předvolebního speciálu ČRo Pardubice ve Svitavách se zúčastnili: Pavel Čížek (ODS a nezávislí), Josef Ehrenberger (Úsvit přímé demokracie), Jaroslav Kytýr (ANO 2011), Petr Němec (KSČM), Ondřej Peňák (Pravá volba pro Svitavy s podporou TOP 09), Miroslav Sedlák (Naše Svitavy), David Šimek (Sdružení pro město Svitavy), Iva Štrychová (KDU-ČSL) a Miloš Vízdal (ČSSD).

Předvolební speciál ČRo Brno: VYŠKOV

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Vyškově se zúčastnili: Libor Bláha (Volba pro Vyškov), Karel Goldemund (Česká strana sociálně demokratická), Karel Jurka (Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů), Josef Kachlík (Volba pro město), Aleš Kaňa (Strana svobodných občanů), Radoslav Kotík (Komunistická strana Čech a Moravy), Radovan Minář (ANO 2011), Břetislav Usnul (Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová) a Dalibor Valín (Šance pro Vyškov a TOP 09).

|Hana Mikulincová |Regiony

Předvolební speciál ČRo Region: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Předvolebního speciálu ČRo Region Vysočina ve Žďáru nad Sázavou se zúčastnili: Radek Zlesák (ANO 2011), Vladimír Novotný (ČSSD), Zdeněk Rosecký (nez. za KSČM), Josef Klement (nez. za KDU-ČSL), Jan Mokříš (ODS), Bohumil Trávník (SPO), Bohuslav Unzeitig (Svobodní), Ladislav Bárta (ODS za TOP 09) a Zdeněk Navrátil (nez. za Žďár - živé město).

|Věra Hájková |Regiony

Předvolební speciál ČRo Region: PŘÍBRAM

Předvolebního speciálu ČRo Region v Příbrami se zúčastnili: Jindřich Vařeka (ANO), Josef Vacek (KDU-ČSL), Josef Řihák (ČSSD), Ivan Šedivý (ODS), Václav Pecha (Piráti), Petr Vácha (TOP 09), Jiří Schmidt (Změna pro Příbram), Alena Šálová (Zelení), Jiřina Humlová (KSČM), Martin Bartoš (Otevřená radnice s podporou hnutí Úsvit přímé demokracie), Vladimír Král (Šance pro Příbram), Jaroslav Dupák (Dělnická strana sociální spravedlnosti).

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: ZLÍN

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Zlíně se zúčastnili: Miroslav Adámek (Starostové a nezávislí), Jan Bravenec (Úsvit přímé demokracie), Dagmar Butnikošarovská (KSČM), Michal Doležel (Občanská konzervativní strana), Pavel Dočkal (Otevřená radnice a SNK Jižní Svahy), Vladimír Drtil (ČSSD), Robert Hamrla (TOP 09), Miroslav Chalánek (ODS), Patrik Kamas (Ano 2011), Miroslav Kašný (KDU-ČSL a Zlín 21 - společně pro Zlín), Lubomír Nečas (Strana práv občanů), Tomáš Pasterný (Nezávislí Zelení Piráti pro Zlín), Jiří Procházka (Strana svobodných občanů), Václav Tomášek (Nezávislí - za otevřený a prosperující Zlín).