Radiožurnál v tomto roce slaví 25 let své existence. Vysílá 24 hodin denně, a tak dochází samozřejmě k různým situacím, v rozhlasovém slangu se jim říká 'bouráky'.
Konec roku je příležitostí pochlubit se i tím, čím by se jinak žádný rozhlasový moderátor či reportér nechlubil. I když se snažíme sebevíc, čas od času se přece jen něco nepovede. Co také vyplodily zašmodrchané jazyky našich rozhlasových kolegů v uplynulých měsících, si můžete poslechnout v silvestrovském výběru.
Pravidelně chodit na hlasová školení a před živým vstupem nejlépe nejíst a nepít. I takové rady dostávají redaktoři Radiožurnálu pro svoji práci. Ne vždy se ale zadaří. Pár úsměvných silvestrovských příkladů jsme našli i v letošní práci sportovní redakce, která v návalu adrenalinu rozkmitala občas výrazně posluchačské bránice.
Sportovní reportéři Radiožurnálu jsou celoročně v jednom kole, za sezónu odvysílají jenom z hokejových nebo fotbalových stadionů přes 600 zápasů. A protože také nejsou neomylní, občas z vysílání Radiožurnálu uslyšíte něco, co sami redaktoři či reportéři ani nechtěli.
Celý rok se vás Radiožurnál snažii objektivně, co nejpřesněji a se vší vážností informovat o sportovním dění. Ne vždy ale byli reportéři stoprocentní a ne vždy své myšlenky vyjádřili tak, aby to posluchači mohli dostatečně dobře pochopit. Žbrepty a přeřeky do rozhlasového vysílání také patří a pokud jste je během roku nezaznamenali, nedělá nám teď problém se k nim přiznat.