„Když jsem byla o víkendu doma, tak jsem tam měla rozhodnutí správního orgánu, byla mně za to vyměřena pokuta 1500 korun, kterou jsem neprodleně zaplatila,“ uvedla pro Blesk ministryně financí.
Čtvrteční vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného ve sněmovně, kde hovořil bez roušky, vyvolalo ostrou reakci poslance TOP 09 Dominika Feriho.
„Ze všech 80 územních odborů došlo k nárůstu trestné činnosti pouze na Táborsku a Prostějovsku – v obou případech se však jednalo o minimální nárůst,“ uvedl mluvčí policejního prezidia.
Pokutu až 1 500 korun za nepovolený vjezd do historického centra Brna zatím podle zjištění Českého rozhlasu nikdo nedostal. Kamerový systém však funguje již od září.
Soud zamítl stížnost řidiče, který chtěl bez živnostenského oprávnění odvézt zákaznice službou Uber. Soud potvrdil, že jde o přestupek a Uber je služba stejná jako taxi.
Jurečkova novela se má vztahovat na krádeže, zpronevěry, podvody, poškození cizí věci, výtržnictví i nepřekažení těchto trestných činů. Za ně hrozí podle skutku až tři roky vězení.
„Z naší strany je již případ ukončen, ženy byly pravomocně potrestány finanční sankcí podle zákona o silničním provozu,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí pražského magistrátu Tadeáš Provazník.
Prezidentův kancléř Mynář je přesvědčen o tom, že při domácí zabijačce prasete dodržel předpisy platné ve stavu nouze. Testy na koronavirus si podle něj koupila jeho lékařka.
Policisté by mohli pokutovat lidi například za porušení nařízení o omezení pohybu nebo za nezakrývání dýchacích cest na veřejnosti, které je povinné od 19. března.
Pokud někdo nedostane pokutu na místě, ale přestupkem se zabývá příslušný úřad, je důležitá výše maximální možné sankce. Třeba rušení nočního klidu nebo jízda na červenou jsou promlčené po roce.
Při kontrolování dodržování bezpečnostních opatření o Velikonocích se policie častěji setkávala se shlukováním lidí, popíjením alkoholu na veřejnosti nebo s tím, že si lidé nezakrývali ústa a nos.
Z celkového počtu porušení nařízení jich strážníci zaznamenali 2087 v prostředcích veřejné dopravy. „V 68 případech bylo protiprávní jednání oznámeno správnímu orgánu,“ řekla Seifertová.
Posledního přestupku se podle policie dopustil v úterý aktivista Jiří Černohorský, který odstranil ze sochy plachtu, jíž chtěla radnice pomník chránit před vandalskými činy.
Muž odmítl, že by chtěl vlajku uloupit, šlo podle něj o zkratkovité jednání ve vypjaté emoční atmosféře. Spolu s ním čelí obžalobě jeho krajanka, tu soud viny nepravomocně zprostil.
V současnosti mohou policisté vyřešit přestupek přímo na místě příkazem, a to buď pokutou, nebo napomenutím. Pro napomenutí by měli policisté využívat nový formulář.
Úředníci Prahy 1 zastavili řízení s aktivistkou, která podle obžaloby napadla policistu na demonstraci. Kateřina Krejčová podle rozhodnutí městské části nakonec nespáchala ani přestupek.
Radnice ve Vratimově na Ostravsku má podezření, že v obci funguje nelegální domov pro seniory. Jde o penzion a podle zjištění vratimovských úředníků jim není poskytována odpovídající zdravotní péče.
Přeškrtnutí symbolu Evropské unie, které je na českých automobilech občas vidět, může způsobit až to, že auto bude ze strany úřadů a policie hodnocené jako vozidlo bez registrační značky.
Tisíce lidí našly v poštovních schránkách obálky se svým jménem a adresou výzvu k úhradě pokut za dopravní přestupky, které byly určeny někomu jinému. K chybě při rozesílání se přihlásila Česká pošta.