prezidentská kampaň

|Lenka Kabrhelová, Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

'Zdraví je novým problémem voleb,' naráží Trump na Clintonovou. Zveřejní své lékařské záznamy

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump slíbil, že zveřejní podrobnosti o svém zdravotním stavu. Rozhodnutí učinil poté, co se ukázalo, že jeho soupeřka Hillary Clintonová má zápal plic a v neděli odjela kvůli zdravotní indispozici dříve z pietního akltu k 11. září. Podle Trumpa se zdravotní stav stal novým "problémem" v prezidentské volbě.

|Lenka Kabrhelová, mkp |Zprávy ze světa

'Bernie, nebo nic.' Clintonová získala nominaci, odpůrce mezi demokraty ale neutišila

Američtí demokraté oslavují historický okamžik. Hillary Clintonová získala oficiální stranickou nominaci do podzimních prezidentských voleb. I přes radostnou atmosféru ale demokrati nejsou v pohledu na svou kandidátku jednotní. Příznivci senátora Bernieho Sanderse, se kterým ministryně svedla tvrdý boj, odmítají přiznat porážku.

Slovenský politik Procházka musí vysvětlovat nejasné financování své prezidentské kampaně

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Na internetu se objevila zvuková nahrávka, která naznačuje, že za kampaň mohl Procházka utratit až dvojnásobek sumy, kterou oficiálně přiznal. A že chtěl formálně snížit výdaje třeba zaplacením předvolební inzerce v novinách bez faktury. Noviny vlastní Procházkův přímý politický konkurent, který teď přišel i s kompromitující nahrávkou.

|Martin Křížek, krw |Zprávy z domova

Podnikatel Dráb vložil na Fischerův volební účet více než milion v hotovosti. Prý spěchal

Nový ministr financí Jan Fischer se ani v den uvedení do úřadu nevyhnul otázkám, za jakých okolností se mu náhle podařilo splatit milionové dluhy z prezidentské kampaně. Spekulace vyvolal zejména fakt, že větší obnos sehnal Fischer od sponzorů z podnikatelských kruhů poté, co se rozhodlo o jeho působení v Rusnokově vládě. Vyšlo navíc najevo, že částka přes čtyři miliony korun dorazila na Fischerův volební účet v hotovosti.

|Petr Sehnoutka, bre |Zprávy z domova

Fischer dorovnal dluhy z prezidentské kampaně. Za poslední týden obdržel přes 5 milionů

Budoucí ministr financí Jan Fischer už splatil dluhy za prezidentskou kampaň. Po neúspěšné kandidatuře mu chybělo pět milionů na zaplacení závazků. Za poslední týden obdržel přes 4 miliony a 300 tisíc korun. Zbývajících 980 tisíc korun mu přišlo na účet kolem poledne. Fischerovi začaly chodit miliony potom, co se o něm začalo spekulovat jako o možném ministru financí.